Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől rángathat az autó?

Mitől rángathat az autó?

Figyelt kérdés

Pár hónapja is rángatott, de akkoe csak bizonyos fordulatszámon, azóta ki lett cserélve a lambdaszonda. Utána azon kívül nem.volt baja, hogy reggelente ugrál furdulatszám kb. 1 percig, és csak utana áll be egy normál szintre. Minél hidegebb van, annál jobban csinálja, ha hűvösebb a reggel, akkor le is áll így a nagy kilengésben. Kb. 2 hónapja lett kicserélve a lambdaszonda és a gyújtógyertyák is, de most mentem vele egy hosszabb utat, de szigoruan csak 100-100-el, 250km-t, utana kezdte el csinalni hogy rángat, remeg az autó, fekezeskor es lassitaskor meg jobban, de úgy akkor is, ha csak megyek. Mit lehetne még megnézetni rajta?

1.0 nissan micra-m van


2020. júl. 27. 20:42
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja és mióta ki lett cserélve a lambdaszonda, azóta nincs hibajel a műszerfalon, előtte folyton kiírt motorhibat ha monoton autóztam, de azóta semmi hibajel
2020. júl. 27. 20:43
 2/7 anonim ***** válasza:

Valószínűleg több probléma is van itt. A fordulatszám ingadozását okozza egy valami, míg a rángatást más.

Fékezéskor tapasztalt rángatás elvetemedett féktárcsa okozhatja. Ezt akkor tapasztalhatod leginkább, ha 100 fölötti tempónál fékezel. Városi tempónál nem érezhető annyira. Javítani leginkább a tárcsák és betétek cseréjével szokták. 90%, hogy az első tárcsákról van szó.

Menet közben tapasztalt rángatás a kerekek kiegyensúlyozatlanságából eredhet. Ezt könnyű javítani; elviszed gumishoz és kérsz mind a négy kerékre centrírozást. Más is okozhatja ezt a fajta rángatást, de ez a valószínű.

2020. júl. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ez kb. 40es tempónál már jelentkezik. De hogy lehet ez, ha kb. 2 honapja hogy lecsértettem a téligumit és ott elvileg ezt megcsinalják nem?
2020. júl. 27. 20:58
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kerék, ha ugyanolyan jellegű a rángatás.

Csavarokat húzasd meg azért, hátha kilazultak a csere óta.

Centírozást megcsinálják gumifelrakáskor.


"Mit lehetne még megnézetni rajta?"


Hibakód ki lett olvasva? Azzal kéne kezdeni. Valószínűleg ad tippet a diagnosztika, de ne állj neki mindent cserélni.


Alapjárat ingadozás, rángatás, ez sok dologtól jöhet.

A motorvezérlő a kapott jelekből próbálja összehangolni a futást, de nem jön ki neki a matek.


Van akinek lambdaszonda csere segít, van akinek EGR szelep kipucolás, van akinek kiderül, hogy az új lambdaszonda sem muzsikál jól. Nem könnyű az ilyet megtalálni.


Diagnosztikával kezdj, és olyan helyre vidd, akiknek van tapasztalatuk a típussal.

2020. júl. 28. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hibakód nem írt egyértelmű hibát, ezért kezdtük el próba szerencse alapon elsőnek a lambdaszondát kicserélni, bár az alapjárat ingadozást az nem javította meg.

Az EGR szelepre akkor is gyanakodtam az interneten olvasottakból, de akkor lehet nem ártana. Mert eddig hideg reggeleken azt csinálta, hogy hiába nyomtam indulasnal a gázt, nem ment az autó, csak mikor már bemelegetedd. De amióta jó idő van, azóta ez megszűnt, csak az alapjárat ingadozás maradt

2020. júl. 28. 08:27
 6/7 anonim ***** válasza:

Az EGR szelep is csak egy tipp, de azt nem nehéz kiszedni és átpucolni.


Ha a szerelőd is csak tippelget, akkor az olcsó felől menjetek a drága felé.

2020. júl. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
gyújtásvezérlő?
2020. júl. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!