Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A márkaszervizek simán megmond...

A márkaszervizek simán megmondják, hogy milyen javítás volt az autón alvázszám alapján?

Figyelt kérdés

Mármint úgy értve, hogy ha csak telefonon felhívom őket, hogy mondjanak valamit erről a kocsiról.


Azt szokták írni, hogy hívjunk fel egy márkaszervizt, mert ők rálátnak az adatbázisra, ahol megvannak ezek az infók, csak az homályos nekem, hogy egy márkaszerviz miért töltené ezzel az idejét, hogy kikeresi az infót, amikor nem vagyok ügyfelük, csak egy random telefonáló?


Nem szoktak ilyenkor simán elhajtani, mert van elég fizetős ügyfelük is, akikkel foglalkozniuk kell?



2020. júl. 31. 14:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Elhajtani természetesen nem fognak, ugyanakkor telefonon nem 100, hogy bemondásra kiadják a teljes szerviztörténetet. Ha elmész az autóval, biztosan megmondják.


Meg fognak próbálni jó benyomást kelteni benned, hogy utána náluk szervizeld az autód (ami viszonylag új autó esetén egyébként megfontolandó).

2020. júl. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Az autót biztos nem vinném el, mert ez még az az előtti lépés, amikor alvázszám alapján meg akarom tudni, hogy a "garázsban tartott, hölgytulajdonos" autón, volt-e valami nagyobb törés utáni javítás valamikor, hogy egyáltalán érdemes-e foglalkozni az autóval.
2020. júl. 31. 14:58
 3/14 anonim ***** válasza:
#2 Azt inkább online kártörténet-lekérdezőben érdemes, de mindenesetre egy próbát szerintem megér. Felhívod őket, max nem mondják meg.
2020. júl. 31. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Bizalmas információként kezelik az adatokat, és csak az igazolt tulajdonosnak adják ki azokat...

Tehát, aki a vásárlás előtt próbál érdeklődni a megvásárolni szándékozott autó múltjáról, annak nem valószínű, hogy kiadnak információt (vásárlás után meg eső után köpönyeg)

Telefonos érdeklődés esetén hogyan igazolod, hogy tulajdonos vagy?

2020. júl. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Azért gondoltam, mert az online lekérdezőben nincs mindig teljes infó, ezért ezt jól kiegészítené, ha a márkaszerviz mondana valamit. De ha csak vásárlás után mondanák meg, az tényleg nem sokat ér.
2020. júl. 31. 15:30
 6/14 anonim ***** válasza:

#3#

A kártörténet lekérése nem ingyenes, fizetős szolgáltatás, ami egy autó esetében még el is megy, bár a kapott adatokkal sem feltétlenül leszel okosabb.

A szakszervizekből más jellegű információkat lehet megtudni, már, ha meg lehet tudni...

2020. júl. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Rákerestem, és az adatvédelmi hatóság állásfoglalása szerint ez nem személyes adat, és kiadhatják a szervizek:


[link]

2020. júl. 31. 15:34
 8/14 anonim ***** válasza:
Próbáld meg, legyen szerencséd... tudok konkrét esetekről, amikor nem adták ki az adatokat, arra hivatkozva, hogy azt csak tulajdonosnak szabad (Volkswagen)
2020. júl. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Mostanra 5x felhívhattad volna őket. :)
2020. júl. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nincs konkrét autóm, még csak nézegetek, ezért érdekelne, hogy aki itt vett már használt autót, és megpróbált előtte a márkaszerviznél érdeklődni, az milyen sikerrel járt.
2020. júl. 31. 15:41
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!