Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tényleg igaz, hogy forgalmi...

Tényleg igaz, hogy forgalmi vizsgán (B-kategória) a sikeres vizsgához követelmény több tízezer forint?

Figyelt kérdés

Több embertől is hallottam baráti társaságban.

Azt el tudom képzelni, hogy kisebb hibákat megúszik az ember a pénzzel, és ez nem akkora baj, de hogyha konkrét hátrány ér, mert nem fizettél, azt már gusztustalannak tartom. Ez a "fizetés nélkül nem engednek át" történet egy létező jelenség, vagy csak a másokat okoló, forgalomba magabiztosan részt venni képtelen tanulók fantáziája?


2020. aug. 2. 18:27
A kérdező szavazást indított:
Muszáj fizetni, ez általános jelenség.
Nem kötelező, de előnyt jelent.
Ha megbuksz, így is úgy is buksz, ne adj pénzt.
27 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Atya ég, annak idején bennem fel sem merült ilyen lehetőség! :O
2020. aug. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
3 jogsit szereztem; B, A2, A. Egyszer sem próbáltam lefizetni a vizsgabiztost. Egy rutin kivételével, minden meglett elsőre.
2020. aug. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%
Nem mondom, hogy nem létezik ilyen vizsgabiztos, de ezt általánosnak beállítani szánalmas és rendszerint vagy azok hangoztatják, akik nem tudnak normálisan vezetni és (majdnem) PÁV-ra küldték őket, mert annyiszor buktak vagy azok, akik nem bírják elviselni, ha valami csak másodszorra sikerül. Olyantól nem hallottam ilyet érdekes módon, akinek magabiztos tudása volt és az idegein is tudott uralkodni, nem pánikolt egy vizsgától.
2020. aug. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%

Ezek ilyen urbánus legendák.

Nekem a B,C,D elsőre meglett, anélkül, hogy megkentem volna a vizsgabiztit. Szerintem ők kenőpénz nélkül is elég szép összegeket zsebrevágnak.

2020. aug. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha kifogsz egy becsületes biztost, még nagyon rosszul is járhatsz.
2020. aug. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
1# bennem sem merülne fel, így sem kis összegekről van szó.
2020. aug. 2. 19:02
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az oktatóm egyik első mondata, hogy felejtsem el, a kenőpénzt. Kb.10 évvel ezelőtt még szokás volt, de ma már egyáltalán nem az, és te jársz pórul.
2020. aug. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
7# Ezeket a mondatokat jó volt olvasni, vissza jött a rendszerbe vetett hitem. Inkább bukjak 3x, mint hogy majd egy gyereket elkúrjak.
2020. aug. 2. 19:32
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdeztem az oktatómat annó, azt mondta ilyen nála nincs.
2020. aug. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan 11 ezer forintot kell fizetni... ez a vizsga ára.... szerintem ez pont elég nekik azért az egy óra munkáért, még akkor is ha vizsgabiztos akár csak 3 ezret kap kézhez
2020. aug. 3. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!