Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A2 jogosítványt szerettem...

A2 jogosítványt szerettem volna megszerezni de nem lehetett. Mit lehet ijenkor tenni?

Figyelt kérdés
Szerettem volna beiratkozni de nem tudtam mivel a diák könyvecskémen a 8.osztály eredménye elégtelen lett.. De mégis elballagtam. 19f vagyok. Mivel, illetve hogyan tudnám elintézni hogy mégis tudjak jogsit szerezni?

#jogosítvány #követelmény #vizsga #autósiskola #kategória #A2kategória #iskolaibizonyítvány
2016. jún. 13. 12:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mivan? :D 8 osztályhoz kötött. Ha nincs meg nem tudsz jogosítványt szerezni.
2016. jún. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%
Mondjuk el kéne végezni a 8 osztályt...
2016. jún. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

„A2”-t így nem szerezhetsz, mert annak jogszabályi feltétele az alapfokú iskolai végzettség, és nincs kivétel.


Viszont, az alapfokú végzettség csak gépjármű vezetői engedélyeknél szükséges. Ha még nincs, jobb híján, elgondolkodhatsz segédmotoros vezetői engedélyen. A segédmotoros kerékpár – a jogszabály szerint – nem gépjármű, ahhoz nem elvárás az alapfokú iskolai végzettség. Ugyanakkor, ez a kategória is nemzetközi, úgyhogy a megszerzésétől, telne az idő a kezdő vezetői időből.

2016. jún. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Segédmotoros kerékpárra van engedélyek 2010 óta. Már akkor csak azt kell megtudnom hogy mien követelmények kellenek itt Magyarországon a(z) 8. Osztály elvégzéséhez illetve meddig tart az egész és mennyibe kerülne.
2016. jún. 14. 23:48
 5/5 A kérdező kommentje:
*van engedélyem*
2016. jún. 14. 23:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!