Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tennem kellene valamit, ha km...

Tennem kellene valamit, ha km óra csalásról van tudomásom?

Figyelt kérdés
18 őszén eladtam egy H Astrát magánszemélynek. Az úriember helybeli volt, és ugyanabban az évben összetörte. Nem volt túl nagy a kár, de ő inkább úgy törötten tobábbadta. Egy éve nem láttam az autót, nem is foglalkoztatott a sorsa, de most viszontláttam egy apróhirdetésben. Egy pesti kereskedő reklámozza, és a hirdetésben az áll, hogy 120ezerrel kevesebbet futott, mint mikor még nálam volt 2éve! A képeken nincs rendszám az autón, de minden kétséget kizáróan felismerem, hogy valaha az enyém volt.

2020. aug. 3. 10:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha bűncselekményről van tudomásod, már pedig az óratekergetés az, kötelességed rendőrségi feljelentést tenni. A jog világa nem egyszerű. Ha állítasz valamit, bizonyítanod kell. Tudod bizonyítani, hogy az autó többet futott, mint amennyivel hirdetik? Meg aztán nem lehet tudni, melyik tekergetett. A magánszemély, akinek eladtad, vagy a pesti kereskedő, bár ez már nem a te dolgod.
2020. aug. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, azonnal tudatnod kell a rendőrséggel, hogy nagy eséllyel tekerték az óráját a kocsinak.
2020. aug. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Épp ez az, hogy nem vádolhatok meg senkit. Azt sem tudom, hogy 2év alatt hány kézen ment keresztül. Az adásvételi sincs már nincs meg, pedig azon szerepelt a futott km.
2020. aug. 3. 11:02
 4/12 anonim ***** válasza:
70%
Az autó "életútja" lekérdezhető. Szerintem ne foglalkozz vele.Vagy túl sok a szabadidőd hogy utána mindenhová eljárkálj?
2020. aug. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor, ha tudod valamivel bizonyítani, hogy nálad mennyi volt. Például okmányirodai belelentés eladásakor. Ismeretlen tettes ellen kell feljelentést tenni. Nem a te dolgod bizonyítani, hogy ki tekerte meg az órát.
2020. aug. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem kell megvádolnod senkit, az majd a rendőrség dolga lesz a nyomozás után. Te csak mondd el, hogy X km volt benne mikor eladtad és most Y kilóméterrel hirdetik.
2020. aug. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
74%
Pont ez az, hogy nem véletlenül van levéve a rendszám az autóról. Így nehéz bizonyítani, főleg egy ilyen tucatautó esetén, hogy nincs még egy ugyanolyan. Meg ez most olyan dolog ami téged igazából már nem érint - még ha értem hogy csak jót akarsz annak a roncsnak a legközelebbi potenciális vásárlójának. Ha valaki meg akarja venni, előtte minimum lekérdezi, (tehát utána fog járni rendszámának és ki fog bukni a dolog). Aki pedig adatlekérdezés nélkül vesz manapság autót, az majd tanul a saját kárán, vagy amolyan minden mindegy neki.
2020. aug. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
48%

És ha a km óra is cserélve lett és nem adták a kereskedőnek oda a jegyzőkönyvet.


Sok minden lehet.


Amit vettem kocsi 260 ezerrel lett meg volt benne 1 éve 280 majd rá 2 hónapra 240 majd 290. Ezvan.

2020. aug. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Azért nem épp roncs, a koccanásból max 300-400ezres kár keletkezhetett, amit szépen helyrehoztak a képek alapján. Ha feljelentést teszek attól tartok, hogy jönni fognak kérdezőskodni, meg hogy menjek tanúskodni. Mindehhez se időm, se türelmem.
2020. aug. 3. 11:29
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy cikk erről, hogy bár létezik már a büntetés, óratekerés miatt még nem kaszáltak el senkit. A bizonyításhoz kvázi tetten kellene érniük a rendőröknek a tekergetőt.


Ha van esze a vevőjelöltnek, akkor elkéri a rendszámot, és megoldja a lekérdezést. Mindentől ez sem véd, de már elég régóta elérhető.

2020. aug. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!