Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jogositvany nelkul lefotoztak...

Jogositvany nelkul lefotoztak mi lehet belole?

Figyelt kérdés
Sziasztok, ismerosomet lefotoztak a rendorok, 50 helyett kb 65-70el mehetett kifele a varosbol, jogositvanya meg nincs meg, mire lehet szamitani?
2020. aug. 3. 11:55
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Bírságra.
2020. aug. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Jogsit elkezdte mar, igy most elbukhatja?
2020. aug. 3. 12:06
 3/20 anonim ***** válasza:
93%

Így a vezető személye nem számít. Elég baj, mert a felelőtlen emberekből így is túl sok van az utakon.

30 000 forintos bírságot szabnak ki az üzembentartóra.

Ha helyben megállításról lenne szó (nem derül ki egyértelműen), akkor a járműt vezető személy helyszínen 25 000 forintos bírságot kap, de aki átengedte a kocsit, az is hasonló összegű bírságra számíthat helyszíni bírság formájában.

Ez nem helyszíni fizetést jelent (olyan már nagyon régen nincs), hanem azt, hogy az elkövető elismeri a szabálysértést.

Ha vitatja, utóbb ennek kb. a duplájával számolhat.

A jogsi nélküli vezető el is tiltható a vizsgától. Ennek idejét nem tudom, de kb. 1-2 év.

2020. aug. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
96%

A kamera nem tudja, hogy ki ült az autóban, így azt sem, hogy volt-e jogosítványa.


65km/h felett 75km/h-ig jár 30.000 forint bünti, arra lehet számítani.

2020. aug. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ha ismert a személye (lásd előbbi írásom), akkor elbukja.


Tiltás lenne gyorshajtás nélkül is. Sőt sikeres vizsga után, de a plasztik kártya hivatalos átvétele előtt is.

2020. aug. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Fotó alapján nem fogják azonosítani. Ha nem intézkedtek helyszínen, akkor megúszta.


A bírság az üzembentartónak megy (objektív felelősség alapján).

2020. aug. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Koszonom sracok, arra gondolnek hogy lehet meguszta, mivel ugye csal a km ora, tobbet mutat mint amennyivel mesz, csak azt nem tudom mennyivel csal, azt mondta mikor meglatta a rendorautot a bokor mellett kb 70et mutathatott az ora
2020. aug. 3. 12:20
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Hússzal nem mutat többet. Ha igen, az nagyon gáz.

De ezek szerint most már egyértelmű, hogy csak csekk jön. Azt ahogyan már írtuk, 30 000 forintos lesz, és az üzembentartó kapja.

2020. aug. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Nyilvan 20al nem mutat tobbet, de ha 65el ment pl akkor megussza bunti nelkul
2020. aug. 3. 12:23
 10/20 anonim ***** válasza:

#7-#9


Igen, akkor lehet, hogy megúszta, sőt, valószínű.


Az van, hogy még a kamerának is van pár % (azt hiszem, 3%) tévedhetősége, tehát valójában kb 67-68-tól megy a csekk.


Őszintén szólva én nagyon sokáig azt hittem, hogy 71-től van bünti 50-es körzetben, nem 66-tól, így óra szerinte 70-nel mentem majdnem minden alkalommal, többször is mért így be kamera is, rendőr is.


Egyszer sem kaptam csekket.

Tehát hacsak nem pont egy olyan autóban ült, ami pontosan mér (ilyen is van), akkor lehet, hogy megúszta.

2020. aug. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!