Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Netrisk-en ha az évi kevesebb...

Netrisk-en ha az évi kevesebb mint 5000km futásteljesítményt adom meg de többet megyek?

Figyelt kérdés
Lesz ebből bármiféle gondom? Idáig mindig így adtam meg, kb 10ezret megyek évente.

2020. aug. 3. 13:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én a valósat szoktam megadni nem csak netrisken, hanem a biztosítók kalkulátorában is. De már bennem is felmerült a kérdés, hogy ezt vajon hogy ellenőrzik... Mindenesetre azért sem trükközök ezzel, mert nem igazán változtatja jelentősen az éves díjat. Vagy semmi hatása nincs, vagy pér száz forint lesz a különbség. Nem jelentős.
2020. aug. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

ez is érdekes, hogy megint ugrott egy szintet a bonus besorolásom, jogsim is +1 év, és megint drágább mint a tavalyi :))


most azt fogom csinálni, hogy a legolcsóbb uniqa-nak kitöltöm a weboldalán ugyan azt, így talán megspórolom a netrisk díját

2020. aug. 3. 13:56
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez nálam mindig is így volt. 20 éve van jogosítványom, de saját autóm csak kb 8 éve. Céges autókat rengeteget vezettem, de az ugye a biztosítót nem érdekli. Balesetem, koccanásom, soha nem volt. Most B08-ban leszek ősztől. De szinte majdnem minden évben egy-két ezer forinttal emelkedett a díjam a legolcsóbb ajánlatokat tekintve is. Talán két éve volt, hogy 500Ft-ot csökkent, de ez az egy év volt a kivétel.

Ugyan az az autóm van most is, mint 8 éve. Nem költöztem el, a személyi adataim is ugyanazok. Balesetem soha nem volt. Ennek ellenére A00-ban valamivel kevesebbet fizettem, mint most fogok B08-ban. Ez sajnos ilyen, nem tudsz ellene tenni. A biztosítók úgy emelnek, ahogy akarnak.

2020. aug. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

de akkor mi értelme ennek a bónusz rendszernek?


ha balesetet csináltam volna akkor meg tuti fizethetnék rendesen, hacsak nem cseréltem volna kocsit, mert akkor indul elölről :'D

2020. aug. 3. 14:06
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A biztosítás is egy termék. Az egyes cégeknek megvan a maga üzletpolitikája. Emelhetnek, csökkenthetnek árakat. Kedvezmények adásánál módosíthatnak azon, mire adnak.

Ez is oka lehet annak, hogy ha ugyanannál a biztosítónál maradsz, növekedett a bónusz besorolásod, a díj mégis több.

2020. aug. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
83%

Az az értelme, hogy ha nem nőtt volna a bónuszod, akkor még nagyobb mértékben emelnek.

Én még az elején voltam olyan naiv, hogy rákérdeztem erre. A válasz az volt, hogy örüljek neki, hogy csak ennyit emeltek. Ráfogják arra, hogy azért mert drágultak az alkatrész és szervizköltségek. Na meg a jolly jocker: mert emelkedtek a bérek. Csak tudnám, hogy kié...

Ha kocsit cserélsz, nem indul elölről. Legalábbis úgy emlékszem, hogy 2 éven belül át tudod vinni az addigi bónuszodat.

2020. aug. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!