Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megbüntetnek ha 6 napig nem...

Cobain kérdése:

Megbüntetnek ha 6 napig nem volt kötelező a kocsimon?

Figyelt kérdés
Vásároltam egy külföldről behozott autót és a kereskedő azt mondta, mindent intéz. Most viszont kiderült, hogy a kötelező mától érvényes csak, így 6 napig nem volt biztosítás az autón. A netriskre csak most töltötték fel a papírokat. Ilyenkor csak a fedezetlenségi díjat kell fizetnem, vagy a rendőrség is megbüntethet, ha lefotóztak? Mivel autópályán mentem, a fotó tuti.

2017. jún. 6. 12:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
az autópályás matrica ellenőrző kamerák szerintem a kötelező meglétét nem vizsgálják, a véda az igen
2017. jún. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

"Vásároltam egy külföldről behozott autót és a kereskedő azt mondta, mindent intéz. "


Akkor te 6 napig papírok nélkül kocsikáztál? Forgalmi?

2017. jún. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem :)

Magyar forgalmi megvan és az átíratás is. A biztosítást is a kereskedő intézte, nálam van a netrisk visszaigazolása május 29-ről, de mivel nem töltötték fel az általam aláírt papírokat csak ma, így a kötelező is csak mától él. De én ezt nem tudtam...

2017. jún. 6. 12:55
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem élt volna a kötelező, át sem lehetett volna íratni...
2017. jún. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha netrisken lett kötve, akkor az a megkötés pillanatáról él nem?
2017. jún. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ezt én sem teljesen értem. Én is úgy értelmeztem, hogy kötelező nélkül nem lehet átíratni. A netrisken azt mondták, akkortól él, amitől az aláírt két dokumentum vissza lett nekik küldve, az pedig ma volt!? Most akkor volt kötelezőm már az átíratástól vagy sem?
2017. jún. 6. 13:29
 7/10 anonim ***** válasza:
netrisken kötve igazolással aznaptól él.
2017. jún. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
amúgy nem büntetnek meg ha nincs rajta, csak fizetni kell a fedezetlenségi díjat ami egy átlag kocsira 500 ft naponta.
2017. jún. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Fedezetlenségi díj van csak, a véda meg nem vizsgál semmit, egy drága traffipax.
2017. jún. 7. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A netrisknek 5 napon belül vissza kell küldeni az aláírt megbízási szerződést, ez nem történt meg csak 6 nap után, és ezért nem volt mégsem kötelező a kocsin végül. Köszönöm a segítséget.
2017. jún. 7. 07:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!