Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jogosítvány kérelemmel lehet...

Jogosítvány kérelemmel lehet vezetni? (1. jogsi)

Figyelt kérdés

Most voltam az okmányirodában, bevittem minden szükséges papírt, majd mondta az ügyintéző hölgy, hogy kapni fogok egy lapot, amivel már vezethetek a kártya érkezéséig.

Direkt a végén rákérdeztem még, és mondta, hogy vezethetek már.

Régebb elvileg nem lehetett.


Arra lennék leginkább kíváncsi, hogy aki mostanában volt okmányirodában 1. jogsit intézni,( vagy aki vágja a jelenlegi törvényeket),

nekik is ezt mondták, mint nekem?


Tudom, hogy pár nap és megérkezik a kártya, meg hogy bírjam már ki addig.

De ha nem illegális, akkor miért ne kezdhetném el már ezzel a gyakorlást?



2020. aug. 3. 18:43
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
85%
Ismerősöm is most vizsgázott és neki is azt mondták, hogy azzal vezethet.
2020. aug. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
72%
Nekem az oktatom (mult heten) es az okmanyirodas holgy (tegnap) is azt mondta, hogy nem. Hat en nem ertem.
2020. aug. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
50%

Ha ez az első jogsid, akkor nem vezethetsz vele. Ha már volt előtte más kategóriájú jogsid, akkor vezethetsz vele.

De egyébként néhány nap alatt elkészül, nem kell rá túl sokat várni általában.

2020. aug. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
17%
Koszi!
2020. aug. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
48%

Régen tényleg így volt, hogy nem lehetett vezetni vele csak ha már volt más kategóriás jogsid.

Állítolag most már lehet.

2020. aug. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
71%

És még mindig beírja valamelyik agyhalott, hogy nem lehet... :D

Nem kell állítólagozni, be van linkelve a jelenleg hatályos jogszabály (#6-os válasz), csak el kéne olvasni...

2020. aug. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Erdekes, nekem juliusban lett meg. Papirral nem vezethettem. De nem vesztesz semmixegy het es kuldik.
2020. aug. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
100%

Igen am, csak ugy szol a torveny, hogy "3. § (2) Magyarország területén a járművezetési jogosultság igazolására alkalmas:

a) a vezetői engedély igénylésétől az új vezetői engedély kézhezvételéig, de legfeljebb a kérelem benyújtásától számított 30 napig". Itt most az ujat ugy kell erteni, hogy a regihez kepest uj, azaz kell a regi, ha van, vagy az elso is ujnak szamit? Mert uj kifejezest relativ kifejezeskent hasznaljak, azaz valamihez kepest lehet csak uj. :/ Mar total ossze vagyok zavarodva. Nem mintha szamitana ez a 4 nap, de akkor is.

2020. aug. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 alexa0115 válasza:
87%
Én ma voltam a kormányablakban megigényelni az első jogsimat, és mondta a hölgy, hogy a papírral már vezethetek, mert megváltoztatták a rendeletet a vírus ideje alatt, és már az első jogsisok is vezethetnek az adatlappal.
2020. aug. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 alexa0115 válasza:
80%

Egyébként

aa) a vezetői engedély kiállítására irányuló kérelem adatlap

Ez is ott van a jogszabályban. És ilyen lapot kap az, aki először igényel jogosítványt, csak kicsit lejebb kell olvasni

2020. aug. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!