Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szalonutót vettünk 1500...

Viragocska2 kérdése:

Szalonutót vettünk 1500 km-el. Átadáskor jeleztük a kereskedésnek, hogy a lökhárítón van fényezés sérülés. Megegyeztünk, hogy átfényezik ingyen. Karosszérásnál kiderült, hogy valószínűleg meg is van rogyva enyhén. Mire kell figyelnem most?

Figyelt kérdés

2020. aug. 4. 09:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%
Össze volt akkor törva és én ott hagynám, feltéve ha sokat engednek belőle.
2020. aug. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Hát érdemes lenne valami papíralapú megegyezést kötnetek, hogy a végén még véletlenül se mondhassákazt, hogy beleegyeztél hogy kifizeted.
2020. aug. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Egyből fényképeztük és papíroztunk. Ez volt az első, igen.


Otthagyni nem akartuk, mert tetszik a kocsi, és szerintem törvényleg sem lehet ilyen esetben egyből elálln, ha jól tudom, hanem csak kijavítást lehet kérni.

Még kérhetünk árleszállítást ebben az esetben?

2020. aug. 4. 09:18
 4/14 D. Brasco ***** válasza:

"Karosszérásnál kiderült, hogy valószínűleg meg is van rogyva enyhén. "


Ez megis mit jelent pontosan?

2020. aug. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Brasco: még pontosan nem tudjuk, ma reggel adtuk le, ahol az ürge azt mondta hogy lehet nagyobb a gond, nem csak kis karc és apróbb foltokban fényezés hány, mert a díszrács ki van pattanva a helyéről és elnyomódott kb 3 mm-el. Most várok az eredményre.
2020. aug. 4. 09:27
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
AZ biztos össze volt törve és ilyenkor simán elállhatsz a vételtől, ha ezt kimondottan nem hangsúlyozták ki vagy nem volt leírva konkrétan.
2020. aug. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Szinte biztos hogy egy próbakocsi volt és egy tesztvzetésen lezúzták. Elvileg a javítást annak kell állnia aki összetörte.
2020. aug. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Ha megtartom és kicserélik az alkatrészt, akkor bármi hátrányom származhat belőle mondjuk eladáskor?

Van esetleg olyan szakmai független szervezet, ahová elvihetem átvzsgáltatni, hogy mi történt vele még az elmúlt időszakban?

2020. aug. 4. 09:36
 9/14 A kérdező kommentje:
Kedves 7/8 anonim: A javítás vállalását már akkor lepapíroztuk, csak akkor még felületi sérülésről volt szó. Elismerték egyből.
2020. aug. 4. 09:39
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Hátrányod, persze. Egy törött autót van, amit ráadásul egyszer gányolva javítottak és csak másodszorra lesz talán jó.

Egyébként vagy komolyabb kedvezményt kérnék, vagy otthagynám. Mondjuk azt nem egészen értem, hogy kié is már az autó, ha ők csináltatják ingyen, de te viszed a fényezőhöz.

2020. aug. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!