Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Új autó átvételénél ott...

Új autó átvételénél ott szokott lenni az egész család, vagy csak egy ember a családból - aki elhozza? Ki hogyan vette át? Mi a szokás ilyenkor?

Figyelt kérdés
Öltözni hogyan kell az autó átvételre? Mit illik adni/mondani?

2020. aug. 6. 19:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Akár az egész család ott lehet, de egy ember is elég, ahogy gondoljátok. Lesz némi papírmunka, lehet pénztári befizetés (attól függ, rendeztétek-e előre a teljes vételárat), aztán az értékesítő megmutatja az autód fontosabb funkcióit. Ha nem értesz valamit, nyugodtan kérdezz rá, ha eszedbe jut valami, kérdezz, próbáld ki a neked új dolgokat!


Nem kell kiöltözni, de azért szerintem ne papucsban-rövidgatyában menj. Adni nem szokás semmit, sőt, sok helyen a szalon ad ajándékba egy üveg bort vagy valami repiajándékot.


Valószínűleg te ünnepnek érzed az alkalmat (az első új autó szinte mindenkinek az), de valójában pont ugyanolyan, mint ha mondjuk bútort vennél. Aznap lehet, hogy még négy másik autót is átadnak, hidd el, a kereskedő számára ez normál ügymenet.

2020. aug. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nincs szokás, úgy megy érte mindenki ahogy éppen tud.

Vihetsz mindenkit, még az anyóst is.

2020. aug. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Előttem jól írják. Pontosan ugyan olyan ez, mintha bármilyen más használati tárgyat venne az ember a boltban. A kereskedés munkatársainak napi rutin munka. Aznap lehet hogy sok másik autót is átadtak. Csak neked tűnik nagy dolognak, mert új autót nem vesz naponta az ember.

Nekem saját családom még nincs. Szüleimet, testvéremet, egyéb rokonságot nem rángattam el a kereskedésbe, csak azért mert elhozom az autót. Eszembe se jutott ilyen. Megrendelni is egyedül rendeltem meg, pedig a mostani a legelső újonnan vett autóm nekem is.

Mire átvételre kerül a sor, minden részletet többször oda vissza átbeszéltek. Én már akkor átutaltam a teljes vételárat, mikor az autó megérkezett a kereskedésbe. Akkor be is kellett ennem átnézni, hogy minden, pl felszereltség, szín, kárpitok, extrák a megrendelésnek megfelelő-e.

Utána kötöttem rá kötelezőt. Majd szóltak, ha már forgalomba lett helyezve az autó, kapott rendszámot, leműszakiztatták és elhozható lett. A forgalomba helyezés költségét, kb 150.000Ft-ot ekkor fizettem be bankkártyával a pénztárnál.

Ez után az értékesítő átadta a kulcsokat, forgalmit. Beültünk az autóba, a diszpécsert hívó rendszert ő aktiválta a kocsiban egy próbahívással. Egyben megmutatta, hogy ez hogy működik.

Kb ennyi volt. Ja, még az autó mellett lefotózott és elküldte e-mailben a fotót emlékbe. Ennyi kis személyes figyelmességet kaptam. Én mást nem adtam senkinek, én se kaptam mást. Annyit mondtak, hogy használjam egészséggel, balesetmentes autózást. Én megköszöntem. Nem éreztem úgy hogy adnom, vagy kapnom kellett volna valamit.

Normál utcai ruhában voltam, amiben dolgozni is járok. Egyébként pont a munkahelyem mellett van a kereskedés és pont egyik nap munka után gyalogoltam át átvenni az autót.

2020. aug. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nehogy adj valamit nekik. Majd adnak ők neked, engedjenek az árból vagy adjanak valami plusz felszerelést abban az árban.
2020. aug. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%

El kell hívni a nagyszülőket, a teljes vidéki rokonságot, jószágokkal együtt!!!


Máshogy oda sem adják!

2020. aug. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Üzemanyagot vigyél, mert szinte üres tankkal adják oda és nem biztos, hogy a közelbe benyakút.
2020. aug. 7. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#6 Ne írj neki ilyet, mert a költői túlzást is képes komolyan venni! Nem kell külön kannát vinni. Általában annyi üzemanyag van a tankban, hogy 6-8 km-t elgurulj. Az pedig ritka hogy annyira az isten háta mögött van egy kereskedés, hogy ilyen távra nincs egy kút sem. Az igaz, hogy pár decinél több nem szokott a tankban lenni.
2020. aug. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
44%
először is hozz kell vágni egy üveg pezsgőt mint a hajókhoz.Muszáj ott lenni az egész családnak szépen kiöltözve mint pl egy esküvőn.Hiszen köszönteni kell az új "családtagot".Át vétel után azonnal a család minden tagjának körbe kell vizelnie az autót, hogy a kutyák ne tudják megjelölni és a tolvajok is elkerüljék.Ezután minden családtag kötelezően megkeresi a helyét az autóban ahol szeret utazni és abba az ülőhelybe kell vizelnie illetve székelni egyet, hogy megjelölje a többi családtag számára, hogy ez csak az ő helye és nem ülhet oda más.Ezt még a kereskedésből való távozás előtt kell megcsinálni, hogy ne legyen vita a hazafelé úton.Az eladónak, kereskedőnek akitől vettük a kocsit illik felajánlani az első szülött lány gyermeket amennyiben nincs még 18 éves.
2020. aug. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Úgy mész,ahogy akarsz.Autó átvételhez nem kell puccbavágnod magad...
2022. febr. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!