Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gumisoknál nem szokás visszaad...

Gumisoknál nem szokás visszaadni a régi gumit, miután felszerelték az újat?

Figyelt kérdés
J Astrámon kicseréltem a téli garnitúrát nyárira. A műhelytől vettem mind a 4 új nyárit, és otthagytam az autóm, amíg felszerelik. A téli gumikat 2018 őszén vettem újonnan, és összesen alig 6000 kilómétert futottak. Alig látszott rajtuk kopás, szinte hibátlanok voltak. Ennek ellenére nem adták vissza a gumisnál, hanem kidobták. Szerintük előre szólnom kellet volna, hogy igényt tartok a régi gumikra. Ez valóban így működik? Szerintem csak átvernek, és eladják másnak a használtat.

2020. márc. 16. 10:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagy kókler helyre mehettél. Még a veszélyes állapotú gumikat sem dobhatják ki szó nélkül.
2020. márc. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nen tudják azonnal kidobni, mivel veszélyes hulladék, kizárt hogy azonnal elszállították.
2020. márc. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Csak le akarnak húzni. Menj vissza érte.

#2 voltam.

2020. márc. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Van értelme feljelentést tennem fogyasztóvédelemnél? Ha jól emlékszem 30ezer volt darabja a télinek, de számlám már nincs.
2020. márc. 16. 10:56
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem is ertem. Lecaerelteted a szezonnak megfeleloen a teli gumikat nyarira. Miben allapodtatok meg hogy ok fogjak betarolni oszig a levetett teli gumikat ????

Miert dobtak volna ki? Az a te tulajdonod. Mot mondtak amikor az autoert mentel? Miert nem kerted vissza? Teljesen eletkeptelen vagy...

2020. márc. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ilyet nem csinálhatnak, menj vissza és kérd a panaszkönyvet. Nincs olyan hogy nincs. Nézz utána a neten hogy kell kitölteni, kapsz belőle te is egy példányt és a hatóságok ha jol emlékszem egy hónapon belül ki kell hogy vizsgálják.
2020. márc. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
33%

Kamu kérdés!

1. Nem létezik ilyen gumis amelyik ezt meg merné tenni.

2. A járványra való tekintettel amugyis zárva vannak.

3. Még korán van a nyárit felszerelni

2020. márc. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Vagy kitaláció, vagy nagyon hülye vagy.

Nincs ilyen, a te tulajdonod a gumi. Másrészt egy fél órás gumiszerelésre az ember nem hagyja ott az autót, hanem megvárja (ez benne a kitalációgyanús).


Nem panaszkönyv kell, hanem pár markos cimborával visszamenni, és elkérni a gumikat. Vagy inkább egy azonos típusú új gumi árát. Szépen kell kérni, és oda fogják adni. Olyan szépen kell kérni, hogy ne legyen módjuk szerszámért (pajszer, stb) nyúlni.

2020. márc. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Pár éves téli-nyári cserénél nem szokás kidobni. De ha így is történt, szólj, hogy akkor kukázzák ki!

Mondjuk nekem felnire van szerelve mindkét szett, de volt már, hogy a lekopott nyárit, cseréltettem új nyárira. Tőlem még meg is kérdezték, hogy a régit ők dobják ki, vagy el szeretném-e vinni. Ha elviszem, akkor zsákba be is csomagolják, nem csak úgy koszosan dobálják be az autóba.

Én azt a helyet a jövőben nagy ívben kerülném, ahol kvázi ellopják a gumikat. Én biztos nem hagytam volna ennyiben.

2020. márc. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 D. Brasco ***** válasza:
Ha ennyire életképtelen egy szerencsétlen vagy,neked kár oda visszamenni magyarázni és/vagy a hatósággal fenyegetőzni.......
2020. márc. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!