Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A benzintöltő pisztoly automat...

A benzintöltő pisztoly automatikusan érzékeli, hogy tele a kanna vagy csak az autóknál vagy ez így?

Figyelt kérdés
Tehát ha hozok 20 literes marmonkannákat, akkor azokat lehet "kattanásig" tölteni és magától leáll a töltőpisztoly, ha eléri az üzi szint a pisztoly csövét, vagy az csak az autóknál van így?
2020. aug. 6. 22:30
 1/8 A kérdező kommentje:
Attól félek, hogy ha nem nézem, akkor kicsordul.. Ami meg rohadt veszélyes, mert nagoybb felületen párolog-- és a többit nem kell mondani.. Kerti fűkaszlás esete. Kifolyt egy deci benzin (tiszta) a betonra. Úgy keltem föl, hogy a nadrágomon a statikus szikra begyújtotta :(
2020. aug. 6. 22:31
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy hogy mibe töltöd, a pisztoly érzékeli és nem az autó. Töltheted ugyanúgy kannába, vödörbe, tejesbödönbe sőt még szájba is, ha tele van jelezni fog.
2020. aug. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Szuper. és ha kézzel nyomom bele? tehát beakasztottam, tele a kanna, kattant. De ha én utána kézzel rányomok, akkor? Akkro sem fog jönni?

Tudood. egy rossz tapasztalat és én rettegek :D

2020. aug. 6. 22:39
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

#3

Hát figyelj, ez olyan mintha te nem tudnál úszni de adnak neked mentőmellényt az úszáshoz. De te annak ellenére hogy nem tudsz még egy betontömböt is a lábadra kötsz.

Ha érzed hogy kattant, nem húzod tovább, ilyen egyszerű. Amúgy akkor is fog majd kattanni hiába húzod.

2020. aug. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Okés, oké, csak érdekelt... Csak mert sokszor volt olyan, hogy kocsiban is kb 5x kattant, mire tele lett... Úgy, hogy a mutató már kb pirosban volt, de 8 liter után kattant.. hát nem 18 literes a tank :D (72) :)
2020. aug. 6. 22:48
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű az oka, alul a kis lyuk a titok nyitja. Ha jól rémlik ott levegő áramlik be, mikor benzinbe ér, nem tud a levegő jönni, érzékeli, kikapcsol. Viszont az si elég neki, ha már telik fel a tank, és akár kicsit fröcsköl, és jut a nyíláshoz is üzemanyag, máris azt érzékeli, hogy tele, ezért kattan le általában előbb.
2020. aug. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy érdekes videó a témában:

https://www.youtube.com/watch?v=7Z5Fsw5w6MM

2020. aug. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, akkor nagyjából jól tudtam én is, de jó kis videó nagyon :)
2020. aug. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!