Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első autó vétel előtt állok...

Első autó vétel előtt állok (használt) mi ennek a menete? - Találok egy megfelelő autót elmegyek megnézni. - Úgy gondoltam neten keresve találtam szolgaltatásokat akik hozzá értők,átnézi.Lehet érdemes lenne időpontot egyeztetni és így menni.

Figyelt kérdés

-ha a kocsi megfelelő hogy megy tovább?

-fizetés hogy zajlik kp vagy utalás?

(Úgy tudom elképzelni lefoglalózni,majd bankba utalva és utána átvenni,vagy nem ez a menet?)

Biztosítás stb intézése?az nélkül el lehet hozni?

Érdekelne ki hogy csinálta.



2020. aug. 8. 17:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi kereskedőnél voltunk (szerencsére normálisnál, nem vert át), felhívtuk a hirdetésben megadott számot, hogy érdekelne XY autó, megvan-e még, mondták, hogy igen, nyitvatartási időben menjünk be bármikor. Ott kp-ban fizettünk (sikerült kicsit lealkudni az árból), elvihettük a kocsit egy próbakörre is, utána szerződés, mindenféle papír elintézése és ennyi, vihettük haza a pacit.
2020. aug. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az átíratásra van egy határidő, azon belül el kell intézni. Bár most nem tudom, mi a helyzet a vírus miatt.
2020. aug. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kpba?

Összegbe mennyi volt?

2020. aug. 8. 18:11
 4/7 anonim ***** válasza:
380 helyett volt 350, azt hiszem, mert nem működött benne a klíma (ezt nem írták le, ott derült ki). De tényleg ennyi komolyabb hibája volt, egy 18 éves járgányhoz képest nagyon szépen megkímélték, nem volt rajta egy szem rozsda sem, 2 év múlva került csak sor az első nagyobb javításra napi használat mellett (nem épp ideális terepen), de ez egy öreg autónál sajnos belefér.
2020. aug. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Hogy most kp-ban vagy utalva fizetsz, megegyezès kèrdèse szerintem. Magasabb összeg esetèn az utalás talán reálisabbnak tűnik.

Mi múlt hèten vettünk autót, maga embertől, szintèn kp-re (430e). Egyeztettünk időpontot, elmentünk megnèztük, előttük próbakörre. Másnap mentünk vissza èrte, foglalót nem kèrt (felajánlottuk).

Másnap megírtuk az adás-vèteli szerződèst, hazavittük. Otthon egyből megkötöttük rá a biztosítást online. Majd másnap eredetisègvizsgalatra vittük, következő nap mentem az okmányirodában átiratni. Ennyi.

2020. aug. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
De most biztosítás nélkül haza viheted?és a rendszám?
2020. aug. 8. 20:17
 7/7 anonim válasza:

Mi lenne a rendszámmal?

Alig pár km-t mentem így. Ha nagyobb távot mèsz, akkor kösd meg előtte a biztosítást, aztán kèsz.

2020. aug. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!