Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy 2004-es évjáratú autó...

Egy 2004-es évjáratú autó hosszútávú használatra alkalmas?

Figyelt kérdés
Összetett kérdés, ezért kicsit kifejtem. Szóval márkától független, úgy általánosságban anyagfáradás, öregedés, illesztések állapota stb. terén egy 2004-es autó már öregnek számít? Hosszútávra lehet tervezni vele? Általános gyakran használt típusokra kell gondolni, ilyen G Astra kategória. Ti pl. egy ennyi idős, teszem azt 300 ezer km-es autót meg mernétek venni? El mernétek vele indulni 200 km-es útra mondjuk?

2020. aug. 9. 15:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Mindenkinek relatív az "öreg autó". Van, akinek egy 5 éves kocsi már lassan cserés, én viszont például kitűnően elvagyok a 99-es Ford kupémmal. Tavaly voltam vele Olaszországban, gond nélkül.


Én egy jó állapotú, 2004-esnél öregebb autóval is simán elindulnék hosszabb útra.

2020. aug. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

2005-ös H Astrám van. Már nem fiatal autó, az biztos. De mindig garázsban tartottam. Esőben, pláne télen mikor sóznak, ki se hozom, ha nem muszáj. Nem boltba járásra és ovijáratra használom. Az órájában lévő 300+e km is autópályán került bele. Esztétikailag sem egy leharcolt autó. A beltér nem kopott, kívül a fényezés pár kavicsfelverődésen kívül eredeti, sérülésmentes. Vigyázok is rá.

Már sokat nem ér, de azért még nem egy szánalmasan öreg bontószökevény, hogy pár km-nél hosszabb útra ne mernék vele elindulni. Pont múlt hétvégén autóztam le vele 600 km-t egy nap alatt. Egy része autópálya és nem 90-nel cammogás a külső sávban, hanem tempomat 140-nel. De akár egy 40 éves autóval is el mernék indulni ilyen távra, ha van megfelelő hűtése, kenése és úgy általában jó állapotban van.

Rozsda nincs igazán rajta. Rendszeresen karbantartom. A legelső gyanús zörejre azonnal futok vele a szervizbe. Most kapott új gyári lengéscsillapítókat és új fék garnitúrát. Hivatalos helyen műszakizik, nem okosba. Előtte a szerelőmet kérdezem mindig, hogy szeretné-e előtte átnézni. A válasz mindig az, hogy ismeri az autómat, teljesen felesleges. Kb. 20eFt-nál többe még sose fizettem műszakira.


Vétel szempontjából inkább megfordítanám a kérdést. Venni már csak új autót vennék. (Emellett van egy fiatalabb újonnan vett autóm is.) Ezt azért nem adtam el és maradt második autónak, mert egy műszakilag és esztétikailag hibátlan, bár öregedő, sokat futott autó használati értéke nekem több pár százezer forintért, mint amit kapnék érte.

Ha rá lennék szorulva, mert százezreknél nem lenne több megtakarításom, de létfontosságú az autó, akkor meg azért nem kérdés, mert nem lenne más választásom. Nagyon sokat megnéznék és próbálnám a legjobb állapotút megtalálni.

2020. aug. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!