Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szoktatok érezni különbséget...

Szoktatok érezni különbséget a magyar benzinkutakon kapható üzemanyagok minősége között? Ha igen, akkor miben nyilvánul meg?

Figyelt kérdés
2020. aug. 9. 23:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
Ott tankolok ahol épp útba esik, semmi különbség, sőt belevehetem az osztrák és német kutakat is. Igaz az egyetlen nem érzékre hagyható info a fogyasztás, de az sem változik.
2020. aug. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
24%
A Mol az sz*r, a Shell és Omw jó. Az 50 es robogóm Shell 100 as benzinnel 80 km/h körül megy és kicsit jobban gyorsul míg Mol kúton kapható 100 as benzinnel érezhetően lomhább és 75 a max
2020. aug. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
64%
Főleg hogy OMV az az OMW :D
2020. aug. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
85%

Benzin minőségében számottevő eltérés nem lehet, hacsak nem pancsolnak valamelyik kúton.

Ha nem V-Power vagy Maxx Motiont tankolsz, akkor szinte az összes kútnál MOL benzint tankolsz, egyedül az adalékolásban van némi eltérés.


Határok mentén fordulhat elő, hogy néhány kúton már máshonnan is megéri beszállíttatni az üzemanyagot (pl. OMW, Slovnaft-szintén MOL tulajdon)

2020. aug. 10. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
15%

Igen.

(Ritkán használom az autót, van hogy 1-2 hétig nem megyek vele.)

Előfordult, hogy shelles trutyival alig akart elindulni és ingadozott az alapjárat.

Majd, teletöltöttem auchan-ossal és utána pöccre indult.

De a MOL-ossal, OMV-ssel sem volt soha ilyen problémám.

2020. aug. 10. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
32%
Én konkrétan ugyanolyan benzinek között szoktam érezni különbséget. Felénk 2 MOL kút van, kb. ugyanakkora távolságra. 50 ccm-es motorral járok, néha az egyikbe, néha a másikba megyek tankolni. Most már vagy 30x biztosan tankoltam mindegyik kútnál és ez alapján bátran ki merem jelenteni, hogy nem ugyan azt a benzint adják ugyanazon név alatt, mivel a fogyasztásom is és a motor teljesítménye is eltérő velük. De van a családban autó is, annál a teljesítménybeli eltérés nem jött ki, csak a fogyasztás valamennyire.
2020. aug. 10. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
43%
Csak és kizárólag MOL-on tankolok és csak 100as benzint a Suzukiba. Hiába gyengébb autó megérdemli a törődést. A 95ös fost nem vagyok hajlandó beletankolni.
2020. aug. 10. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 D. Brasco ***** válasza:
51%

Aki hisz a placebóban annak a külföldi benzintől megtáltosodik az autoja.Kétszer olyan eros lesz mint volt,miközben a fogyasztas a felére csökken.....és jobban indul,egyenletesebb az alapjárat,szebb a hangja stb stb .......

Normalis ember pedig kb semmilyen kulonbseget nem tapasztal.Mert nincs is.

2020. aug. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

Maximum az adalékokban van különbség.

Érezni azt sem fogod.

2020. aug. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
55%

Nem hittem benne, teljesen szkeptikus voltam, szóval biztos nem placebó.

Az auchannál lévő kúton tankoltam, majd egyszer véletlenül elszámoltam magam és majdnem üres tankal mentem el a Shellhez, ahol kapott egy teli tankot.

Tényleg nem is gondoltam erre, nem is számítottam más hatásra, csak útközben tűnt fel, hogy mintha kicsit erősebb lenne, és az út végén kevesebb fogyott (nagy táv, amit sűrűn megteszek).


Fateromnál pedig olyan, volt ,hogy a "Magyar benzinkút" (ez a neve) benzinétől alapjáraton egy picit kopogósabban járt a motor, aztán jött egy kör Shelles, teljesen elmúlt, aztán még egy kör Magyar kút és megint előjött. Nem nagy de hallható volt a különbség (2008 Suzuki Grand Vitara 2.0)

2020. aug. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!