Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szoktatok érezni különbséget...

Szoktatok érezni különbséget a magyar benzinkutakon kapható üzemanyagok minősége között? Ha igen, akkor miben nyilvánul meg?

Figyelt kérdés
2020. aug. 9. 23:31
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
55%
Én sosem tapasztaltam ilyesmit, külföldön sem. Igaz nekem mindig benzines autóim voltak. Viszont szüleim és néhány rokonunk még a 90-es években átjártak Szlovéniába dízel autókkal gázolajat tankolni, mert ott olcsóbb volt. Két kút volt ott egymás mellett, hamar kitapasztalták, hogy az egyiknél tankolt gázolajjal fél literrel többet fogyasztanak az autók.
2020. aug. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
27%

8# D. Brasco

Szoval a matematika nem szamit, az csak egy "hisz a placeboban"


En hetrol hetre centire ugyanazt az utat jarom be a kocsival, percre pontosan ugyanabban az idoben (tehat a csucsforgalom merteke is ugyanaz). Ha szombaton a heti bevasarlas utan a Chevronnal tankolok, akkor a benzin eleg szombat reggelig, amikor a heti vasarlas utan megint telitankolok. Ha vasarnap megyunk valahova, akkor a ferjem kocsijaval megyunk, az en kocsim a szombati bevasarlastol hetfo reggelig pihen. Ha az Arconal tankolok, akkor pentek delutan, meg mielott befejezem a munkam, meg kell allnom valahol tankolni. Volt olyan, hogy vasarlas utan nem alltam meg tankolni, mert felo volt, hogy a fagyasztott cuccok kiolvadnak a 40 fokban, es csak hazarohantam a cuccokkal, kipakoltunk a kocsibol, es a ferjem ment vissza tankolni - es nem tudtam, hogy o az Arcohoz ment, mert az egy hangyakopesnyivel olcsobb volt. Csak a kovetkezo pentek delutan karomkodtam...de nagyon.

Aztan a ferjemnek is az orrara kotottem, hogy az arco felejtos, es tiz nap mulva kozolte, hogy

majdnem 100 km-vel tudott tobbet menni a chevron-benzinnel, mint ahogy szokott az arcoval.

Fura dolog ez a placebo :D :D :D

2020. aug. 11. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 D. Brasco ***** válasza:
42%
Igen,meg ez a közlekedes dolog is pontosan olyan,hogy ott MINDIG ugyan olyanok a körülmények,igy aztan biztosan csakis a benzin okozhatta ezt semmi más!!
2020. aug. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
48%
Valószínű k.rva sok benzinkutas van itt köztetek, akiknek ekkora tapasztalatuk van a benzinekkel és adalékokkal kapcsolatban. Nekem az autószerelőm is megmondta, hogy a jelenlegi 95ös benzin ki fogja nyírni az autókat, ne töltsük bele, hiába engedi az autó kézikönyve. Egy szakember mondta ezt, nem egy olyan ember, aki csak úgy félrebeszél. Mindenkinek a szíve joga eldönteni mit tankol az autójába, meg hol. Nekem, ahogy mondtam a 100as benzin jött be a MOL-nál, többet végigjártam, és köszönöm nem kérek másikat.
2020. aug. 12. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
33%
Nekem a mérnök ügyvéd patikus fő autószerelőm meg azt mondta, hogy sajtból van a Hold...
2020. aug. 12. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
26%

Igen. SHELL prémiummal szebb a hangja a kocsinak. MOL, LUKOIL, OMV próbálva. A SHELL-é jobb. OMV prémium dízeljével télen könnyebben indult ismerősöm régi FORD-ja. Önmagában ezek miatt nem tankolnám a drágábbat, de

95-öst benzines autóba nem merek tankolni, a 10% etanol szépen eleszegeti a tömítéseket pár év alatt, amúgy se fiatal az autó. Fűnyíróba is érezhető a 100-as benzin.

2020. aug. 20. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!