Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire legális?

Mennyire legális?

Figyelt kérdés
Mennyire legális az autón, ha le foliázom a lámpákat, vagy esetleg a hátsót festem? Fóliához kell valami papír?

2020. aug. 10. 08:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%

Nem legális, simán kiszed a rendőr még egy pirosasra fóliázott indexért is.


Papírhoz sok szerencsét, nem nagyon adnak ilyesmihez, mivel elvileg nem lehet ilyet csinálni.

2020. aug. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, 1-2 ismerősömnek van fóliázott, de 1 ismerősömnek van festett is... Elmondásuk szerint nem szóltak még érte, de nem tudom, hogy van-e róla valamilyen papír nekik.
2020. aug. 10. 09:39
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem nagyon kirívó, akkor ritkán csesztetnek ilyenért. Rendőre válogatja.

Viszont mindig benne van, egy barátomnak van egy E36-os BMW kupéja pirosra fóliázott hátsó indexekkel, őt már kétszer is megállították érte, egyszer elengedték, másodjára kapott is csekket érte, nem tudom mennyit kellett fizetnie. Egy tizest vagy egy huszast.

2020. aug. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem szabályos. Amellett hogy műszakin sem fog átmenni még a rendőr is oda vághat egy csekket a kezedbe egy igazoltatásnál. Ja és persze arról se feledkezzünk meg hogy miért nem szabályos, részben a te biztonságod érdekében. Árulnak tuninglámpákat amik legálisak, nem kerülnek egy vagyonba. De pontosan milyenre szeretnéd fóliázni/festeni?
2020. aug. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Minek az , valami borzasztó gagyi hatása van és sokall rosszabbul lehet látni.
2020. aug. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
4-esnek mondanám, hogy egy kombi F Astráról beszélünk, feketére akarok a hátsó lámpát. Teszem hozzá, hogy hátsó lámpát nem lehet kapni F Astra kombihoz, csak gyárit. :/
2020. aug. 10. 13:06
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
A sötétített lámpára azonnal ugranak. Ha mondjuk a gyári lámpatest ki van cserélve egy full átlátszóra, és az indexhez egy sárga izzót raknak be, az még úgy-ahogy elfogadható, de a sötétítés az egyáltalán nem. Messziről kevésbé fog látszódni a lámpa, főleg lakott területen kívül ez szülhet pár balesethelyzetet. Szerintem nem éri meg ezzel játszani, jó az úgy ahogy kitalálták gyárilag.
2020. aug. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

#7 na igen, én személy szerint sosem értettem a sötétítést sem, meg az aftermarket lámpákat sem. Az esetek 99,9%-ában bazári hatása lesz tőle egy egyébként jó állapotú autónak is, a 2000-es évek eleji Underground korszakban volt ez "menő", de azóta már elég sok év eltelt.


Ettől függetlenül nem a mi dolgunk. Illegálisnak illegális. #1 és 3 vagyok.

2020. aug. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

#6 A fenét nem árulnak, ez nem elég fekete? [link]


Ha a búrára gondoltál az b@szott ronda, arról nem is beszélve hogy semmi fényt nem engedne át.

2020. aug. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Ez alapból nem kombira van, hanem ferdehátúra.
2020. aug. 10. 16:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!