Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy Opel Astra G 1.2-es...

Egy Opel Astra G 1.2-es autónak milyen oktánszámú benzint töltsek?

Figyelt kérdés
Nem rég vettem meg, és eddig nézegettem neten, hogy melyik lenne a legjobb oktánszámú benzin, amit belerakhatok. Van a 95-ös,meg a 100-as. 100-asról vegyes véleményeket láttam, de én a legoptimálisabbat szeretném használni, nehogy elgyen baj az autóval

2020. aug. 11. 00:44
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
87%

Szia!


Nyugodtan tankolhatsz bele 95-ös E10-es benzint.

Semmi baja nem lesz tőle.


Többet használsz az autónak azzal, ha mindig gondosan cserélteted a szűrőket, folyadékokat, illetve a kopó alkatrészeket.

2020. aug. 11. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
78%
95, ha nincs fél évnél tovább a tankban akkor garantáltan semmi baja sem lesz tőle, de még ez a fél év sem olyan, hogy fél év után mindent tönkrevágna.
2020. aug. 11. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
39%
2 hónap alatt 2 fűnyíró karbi membránt vágott haza a helyi 95-ös szerintem jutott bele metanol is, a 100-as E5-el eddig nem volt gond úgyhogy én a 100-ast javaslom!
2020. aug. 11. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
59%

#3


Kétütemű fűkaszámmal többször előfordult, hogy hónapokig állt benne a 95-ös benzin, még mindig semmi baja.


A családi autók (Suzuki WagonR+, G Astra) is rendben vannak, pedig a Suzukiba már mindig a leggagyibb 95-ös benzineket töltjük.

2020. aug. 11. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
32%
Akkor mázlid volt eddig, elég egyszer hogy kerüljön bele metanol, és kaputt. Mellesleg pl egy autót nem 1-2 év alatt fog tönkrevágni, hanem inkább a maximum élettartamból von le 4-5 évet, nyilván ha garancia után váltod a kocsikat akkor tökmindegy.
2020. aug. 11. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
53%

Kapd elő a kézikönyvet és nézd meg minimum milyen oktánszámú benzin kell bele. Gyanítom, hogy 95-ös lesz.

Ennél nagyobb számút rakhatsz bele, de semmi előnyöd nem lesz belőle.

2020. aug. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
70%
3-as akkor dobd jó messze azokat a fűnyírókat, érdekes, egy fűnyírótraktor, egy kasza, egy tologatós, és egy láncfürész is 95-el van használva nálam mégsincs egyiknek se semmi baja.
2020. aug. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
63%

Régi briggs motoros gépek a membránok 1 szezont mentek, általában bírnak 4-5 évet (szerelőtől illetve saját tapasztalatból tudom) most meg benne lett hagyva a 95-ös benya és pukk tönkrementek,kicsit sem furcsa...


A kínai straus láncos nekem is bírja úgy néz ki, ma indítottam 1 hónap állás után, gondolom az olajban lehet valami, de a stihl fűkaszám meg nem indult be (FS 56) pedig kéne jövőhéten is.

Ezenfelül érezhetően gyengébbek lettek a gépek, nem füstölnek de nem is mennek úgy,leginkább kisebb köbcentiseknél vettem észre. Autómba meg mikor először tankoltam bele még hidegbe, először azt hittem hengerfejes olyan szinten füstölt/gőzölt... ami nem lenne gáz csak az utolsó dob már látom előre szétfog rohadni...

2020. aug. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
41%

Megint egy alkoholpánikos i***a.

Újra leírom, 4 évig jártam E85-el, kb. 60.000 km, és semminek semmi baja nem lett.

De most itt a pánik, fúúú, árulás, 5% helyett 10% etanol van a benzinben, megeszi a motort, hamarabb kiég a fényszóróizzó, szétrohad a kipufogó, de még a futómű is tönkremegy.


Kémiailag túlképzett barátom: a benztinből és az etanolból is az égés során szén-dioxid, és vízgőz keletkezik. Ami kétségtelenül korrodál. De sajnos szegény kipu már nem fog ráismerni, hogy melyik vízgőz molekule lett benzinből, és melyik alkoholból, mert a hatása ugyanaz.

2020. aug. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
65%
Megint egy alkohol párti kamus i***a.
2020. aug. 12. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!