Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2005 évj. Suzuki Swift Glx-be...

Upside down kérdése:

2005 évj. Suzuki Swift Glx-be milyen olaj jó? 5w-30 mehet bele?

Figyelt kérdés

2020. aug. 11. 10:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
a kézikönyvben nézd meg
2020. aug. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mehet. Ebben is az M13A "egyenmotorja" van a Suzukinak, a szervizleírás szerint ez a leghígabb olaj ami mehet bele.
2020. aug. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Wadmalac ***** válasza:

De azért tisztázzuk, hogy a benzinesről van-e szó, vagy DDIS-ről.


A DDIS-be a Fiat a saját preferált Selenia 0W30-5W30-5W40 olajait ajánlja, de az elég gyenge minőség, bármilyen fullszintetikus TD 0W30-5W30 olajat kényeztetésként fogad ehelyett.


A benzinesek is 5W30-at kérnek, pár szőrözős mániákus a 0W30-ra esküszik, azt kicsit eszegeti, de nem árt neki.

Ha nem akarsz rajta spórolni, én ajánlanám a fullszintetikusakat, de nem muszáj.

Ezek a motorok szerintem mogyoróvajjal is elmennének millió kilométert.

2020. aug. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Wadmalac, amit nem értek: a szervizleírásban szerepelnek ..W40, ..W50 melegoldali viszkozítású olajak is melegebb klímára, de a 0W40 nem szerepel az ajánlott viszkozitások között.

Egy ideig azzal jártam, jártam 0W30-al is, most egy ideje 5W30 van benne. Nem vettem észre nagy különbséget, talán azon az egy-két igazán hideg téli napon 0W-vel könnyebben forgatott az önindító.

2020. aug. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Wadmalac ***** válasza:

"Wadmalac, amit nem értek: a szervizleírásban szerepelnek ..W40, ..W50 melegoldali viszkozítású olajak is melegebb klímára, de a 0W40 nem szerepel az ajánlott viszkozitások között."

Mert túl híg, kenése annak is oké, de jobban fogy, elmegy a dugattyúgyűrűk mellett.


Valamiért a részecskeszűrős turbódízeleknél gyakori a 0WXX gyári megadásként, az enélküli TD-k esetén az 5WXX szokott lenni.

Ennek az okát nem tudom.

Esetlegesen talán kisebb szemcseméretű filteres az olajszűrőjük.

2020. aug. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2020. aug. 11. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!