Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1,2 millió körül milyen...

1,2 millió körül milyen használt autót vennétek ami 90%-ban városban lenne használva?

Figyelt kérdés

Én 2010-11 környéki 1.3-as swifteket nézegetek, GLX vagy GS felszereltséggel, de tudom, hogy ezzel nagyon a tápláléklánc alján leszek az utakon.

Szempont lenne, hogy sok évig elmenjen és ne kelljen rá sokat költeni, ha valamit javítani kellene.

Ti mit javasolnátok ennyiért?



2020. aug. 11. 14:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Focus, Astra H, Swift se rossz feltétlen.
2020. aug. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Toyota Yaris
2020. aug. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Toyota Yaris. Egyszerű kisautó, de sokkal igényesebb, mint a Swift, és nagyon megbízható. A rohadás sem jellemző rá, ha sikerül sérülésmenteset találni. Az 1,0 és a 1,3-as benzinesek közül az 1,3-ast ajánlanám mindenképp.
2020. aug. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

#3


Melyik évjáratra gondolsz? Szüleimnek egy 2002-es 1.0 vvti van, eddig semmi baja nem volt, azt tudom ajánlani. Szerinted jobb az 1.3?

2020. aug. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Yaris, Swift, Ignis, Corsa
2020. aug. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt 2005-ös. Baja tényleg nem volt, de én nagyon megutáltam, hogy mennyire nem ment, csak pörgetésre. Folyamatosan arra kellett figyelni városi közlekedésnél is, hogy melyik fokozatban van a váltó, mert ha egy körforgalomba hármasban gurultam be, és hirtelen be kellett volna férni két autó közé, az esélytelen volt, annyira rugalmatlan vele az autó. Pörgetni kellett állandóan, odafigyelve, hogy 3-4 ezer körül legyen a fordulat, minden kanyarban visszaváltogatni, mert nem volt mindegy, hogy kettesben vagy hármasban van, ha gyorsítani is szerettél volna. Akkor fogadtam meg, hogy alapmotoros kisautót soha többé nem veszek. Kíváncsiságból kipróbáltam egy ismerősöm 1,3-asát, az versenyautó volt az enyémhez képest. Szépen, normálisan, nyomatékból lehetett vele közlekedni. Fogyasztásban pedig nem hiszem, hogy fél liternél nagyobb lenne a különbség.
2020. aug. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
6-os voltam, az a hozzászólásom a #4-nek volt válasz.
2020. aug. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A Swift mindig egy jó döntés, mert bontóban is sok van belőle, alkatrészt is kapsz hozzá bárhonnan, szóval fenntartásilag nehéz jobban járni bármivel. Csak ne rohadjon - bár ez az újabb generáció már ebből a szempontból sem annyira vészes, de 10 év után azért már előfordul.


Viszont valóban a tápláléklánc alja, csak a régi Swift van még alattad, meg talán a Dacia Logan első generációja. Nem hülyeség, hanem tényleg le fognak tolni, csakazértis megelőznek, fillérb*szónak néznek az utakon, amire nyilván értelmes ember magasról tesz, de mégis idegesítő forgalmi helyzeteket tud produkálni.


Én vezettem ilyen autót még kb 10 éve, amikor új volt (2008-as modell volt), 1,3-as kivitelben, egész jól extrázva, kék színben, akkori barátnőm édesapjáé volt, gyakran kölcsönadta, amikor a hiperszuper német fostalicskám épp nem működött. Régi szép idők :)


Mindenesetre nekem már sok volt benne a kopogó műanyag, az igénytelen kárpit, a hangos motor és futás. Az ereje rendben volt, éppen el lehetett vele közlekedni pályán is (ha nem idegesít a zúgás-búgás, mert az van bőven 130-nál), városban bőven elég. Az egylitereshez nem volt szerencsém, de abból kiindulva, hogy már az 1.3 sem egy versenyautó, és nem sokkal többet fogyaszt, én inkább a nagyobb motor felé hajlanék.


Szerintem mindenképp nézz meg egyet, mielőtt eldöntöd, hogy ez kell. Gyakorlatilag bármelyik helyi használt autó kereskedésbe bemész, tuti, hogy fognak tudni mutatni neked egyet. Ha neked nem sok az olcsóságérzet, és nem annyira érdekel a fapados jelleg (mert hiába extrázod, ez akkor is fapad marad), viszont értékeled az olcsó üzemeltetést, és elviseled azt a napi 1-2 idiótát, aki bevág eléd ok nélkül csak azért, mert te egy Swiftben ülsz, akkor nem döntesz rosszul.


Ha mégis egy fokkal feljebb szeretnél lépni, és ezért hajlandó vagy picivel (nem olyan sokkal) többet áldozni a fenntartásra, akkor Astra H, Corsa is kapható.


Illetve megemlíteném még ennyiért a Chevrolet Lacettit is. Az a Swifthez hasonlóan igénytelen, de azért egy fokkal mégis többet tud, valamivel nagyobb, árban pedig már a tetejéből válogathatsz ennyiért. Fenntartása is nagyon kedvező, viszont a hozzá kapható benzinesek érezhetően többet fogyasztanak a Swiftnél.

2020. aug. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

#8-as előző válaszomra reagálva:


Most vettem észre, hogy te már pont a modellváltás utáni típust nézegeted.


Akkor viszont vedd részben tárgytalannak a válaszom, az már egy fokkal jobb minőséget képvisel (és kevésbé lenézett) az elődjénél, amihez nekem volt szerencsém.

2020. aug. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

soha nem okoz gondot, hányas fokozatban van a váltó, ha automatát veszel...Legyen bármelyik márka, bármelyik tipusa.

Nekem automata Szwiftem van, még soha nem lepett meg kényes helyzetekben. Megy mint a vihar, és éek óta hibátlan. Volt ezres automatám is, az sem okozott meglepetést, mindig tette a dolgát.

Csak D-be teszem, aztán hadd menjen.


A legjobb döntés egy GS Szwift.

2020. aug. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!