Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Csak a háziorvos adhat jogosít...

Csak a háziorvos adhat jogosítványra alkalmasságit?

Figyelt kérdés

Csak háziorvos adhat B kategóriás jogosítványra alkalmasságit?


Más orvos szakorvos akik pl Munkahelyen is csinálnak egészségügyi alkalmasságit olyanok nem csinálnak jogosítványra alkalmasságit?


Csak azért nem akarok a háziorvoshoz menni mert utálom és nagyon pöchendi flegma lekezelő és sajnos csak ez a egy háziorvos van a faluban tehát váltani sem tudok háziorvost.



2020. aug. 11. 20:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha van üzemorvosod, kérdezd meg. Mivel a háziovosnál minden kórelőzményed megvan, ő döntheti el, alkalmas vagy-e. Más orvos nemigen nyúl át a körzetid felett.

Gondolj csak bele, csinálsz egy halálos balesetet, egyből az alkamasságid vizsgálják.


Jobban jársz, ha megpróbálsz udvarias, kedves, közreműködő lenni. Hogy a falu egyetlen orvosa miért olyan, amilyen, az most nem téma.

2020. aug. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, de engem is érdekel a válasz.

Én másik városban dolgozom, mint ahol az állandó lakóhelyem van. Így a lakóhelyemen csak hétvégente tartózkodom. Átjelentkezni nem szeretnék, mert nem célom tartósan fenntartani ezt az állapotot.

Tavaly kellett hosszabbíttatnom a jogosítványomat. Az éves szabadságom fele az orvosi vizsgálatokkal ment el. Semmi betegségem nincs, nincs semmi tünetem. Táppénzen még életemben nem voltam. Az utóbbi 13 évben még influenzás se voltam, legfeljebb enyhe megfázásom volt. Ennek ellenére 36 évesen az EKG-tól az alvásvizsgálaton és szemészeten át a terheléses vércukorszint mérésig ezer féle szakrendelésre el lettem küldözgetve. Szerintem csak szívatásból. Mire összeszedtem minden negatív leletet, nagy nehezen megkaptam a papírt. De azzal a feltétellel, hogy szóban meg kellett ígérném, hogy 2-3 hónap múlva ismét felkeresem és az összes vizsgálatot kontrollként ismételten végigjárom. Mert biztos ami biztos.

Na azóta se láttak ott. A születésnaphoz igazítás miatt 9 év 3 hónapra kaptam jogosítványt. De erősen gondolkozom azon, hogy ha megint hosszabbíttatnom kell, inkább eladom az autóm és visszaadom a jogosítványt, de ilyen tortúrán nem megyek még egyszer végig.

Az embernek nyilván a saját érdeke, hogy ha valamilyen egészségügyi problémája van, azt kivizsgáltassa. De az ilyen értelmetlen szándékos szívatásnak semmi értelmét nem látom. Nagy kincs a jó háziorvos!

2020. aug. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Üzemorvos is adhat. Ez körülményesebb abból kifolyólag hogy lekérdezze a korelőzményedet, de nekik a computerben minden benne van a tejes orvosi kartonodnak ott kell lennie. De egyébként adhat üzemorvos is. Megvizsgál hogy minden ok-e. Ha lőtte bejelentkezel hozzá akkor lehet TB számod alapján lecsekkol hogy mi a helyzet veled mi volt régen betegségek terén stb... Ha van egy betegséged ami alapjáraton kizáró ok, de ha kontroll alatt vagy gyógyszeres kezeléssel és jársz orvoshoz is amikor elő van írva és betartasz mindent akkor ő adhat erről egy igazolást hogy alkalmas vagy vezetésre és azzal a papírral bemész üzemorvoshoz. Ha nincs semmi akkor nincs gond. Ha ott derül ki hogy magas a vérnyomásod akkor elküld háziorvoshoz hogy a továbbiakat intézze és ha megkapod a kivizsgálást, beállítják a gyógyszeredet és úgy látja hogy így jó lesz minden akkor kapsz alkalmasságit már ha az leszel.
2020. aug. 12. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem valamelyik évben az üzemorvos csinálta az éves, időszakos munkaalkalmasságival együtt, meg ő csinálja a targoncás jogsim hoszabításást is.
2020. aug. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Haziorvos nekem nem adhatott. Az autosiskolanal meg kellett mondanom, hogy szemuvege nelkul nem latok, es mar perkalhattam is.
2020. aug. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk az autósiskolának volt saját orvosa, aki ezeket kiadta
2020. aug. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!