Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen időközönként km-ként...

KurunczyAttila kérdése:

Milyen időközönként km-ként kell cserélni a pólen, levegő, üzemanyagszűrőt?

Figyelt kérdés
2020. aug. 12. 21:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi az a "pólen"?
2020. aug. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%

Pollenszűrőt én évente szokta cserélni.

Levegőszűrőt, üzemanyagszűrőt minden második olajcserénél.

Bár az autómra a gyári előírás pollenszűrőre 2 év, levegőszűrőre, üzemanyagszűrőre 4 év vagy 60.000 km. De ezt felülbírálom ugyan úgy mint a 30.000 km-es olajcsere periódust.

2020. aug. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%

Pollenszűrőt én évente cserélem olyan kora őszi időkben amikor a pollenszezon java lemegy mert addigra eléggé betud telni a szűrő, és persze az sem mindegy hogy mennyit jársz nagy városokban ahol viszonylag kevés a pollen, meg mennyit jársz erdős utakon, mezős utakon poros helyeken stb... Egyébként 2 évente javasolják ha városi az autó, és nem megyünk annyira poros helyeken. Én amit tapasztaltam minden évben szeptember közepe vége felé kicserélem akkor eléggé látványos már rajta a dzsuva. Levegő szűrőt minden második olajcserénél javasolják de én azt is évente egyszer megszoktam tenni. Mivel elég gyakran járok ki a telekre, meg poros környezetben és ettől is jócskán megtud telni a szűrő rekával. Én évente kétszer cserélek olajat mert rengeteget megyek autóval, nagyjából bevan tartva a 2. olaj cserénél a szűrőcsere, de én a szűrőt mint írtam ősszel cserélem a pollennel együtt és ennyi.

Üzemanyagszűrő csere nálam 50.000 Km van előírva vagy 5 év, az a vezérlés cserével együtt szokott menni nálam legalább is. Olajszűrőt meg minden olajcserénél kell.

2020. aug. 13. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%

Levegő, pollen és olajszűrőt minden olajcserénél cserélek. Üzemanyagszűrőt minden második olajcserénél.

Filléres tételek a teljes összeghez képest, konkrétan értelmetlen spórolni rajta

2020. aug. 13. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%
A lényeg kimaradt, évente 20.000+ km-t megyek, és 10-12.000-ként cseréltetek olajat.
2020. aug. 13. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%

Bár nem volt kérdés, én 25-28e km-t megyekegy évben, 90%-ban autópályán. Olajat mindig 15e km-enként cseréltem a 330.000 km alatt ami már az autómban van. Olajfogyasztásom nincs, a turbóhoz sem kellett még hozzányúlni. Tehát bő fél évenként van egy olajcserém. Nincs az év fix szakaszához kötve, mindig kicsit tolódik a kb 7 hónap miatt, ami alatt lefutom a 15e-t.

A többit, szűrőket leírtam. Szűrőkből mindig gyárit, vagy prémium minőségűt veszek. Egy pollenszűrő 10-12e Ft. Levegőszűrő 5-6e. Nem vagyok fillérszexuáló, mert minden második olajcserekor, azaz bő évente megveszem, de szerintem nem olyan filléres tétel. És még mielőtt valaki azt hiszei, nem valami nagy prémium autóm van, teljesen átlagos öregedő alsó-középkategóriás. Vezérműszíj cserére tartom a gyári előírást: 10 év/100.000 km, azaz a futás miatt 3,5-4 évente csere.

2020. aug. 13. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én ezeket minden olajcserénél cserélem 9-10 ezrenként, mondhat bárki bármit.
2020. aug. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én autómban 30e kilométerenként javasolt a légszűrő cseréje a gyertyákkal együtt, bár ebben viszonylag nagy teljesítményű motor van (230 LE). A pollenszűrőre fixen 2 évet írnak.
2020. aug. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!