Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lada tipusu autók közül...

Lada tipusu autók közül melyiket érdemes hobbi autónak megvenni? Én 1200-esre vagy a 2107es kockára gondoltam

Figyelt kérdés
Az 1200-esnek muszerfal kifinomultabb meg hát lehet rajta segíteni:) Tuningal akarom megcsinálni, nem, nem úgy hogy szétesik meg 150le....60 marad lehet csak kinézetre meg belső. Mennyit fogasztanak ezek normális óvatos tempóban?10? Én hallottam 8ról de az álom szerintem
2010. aug. 4. 19:40
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
és miért különböztetik meg az ezerkettest a zsigulivaL? mi a különbség? Különbözik egymástol az 1200-es és a 2101-es??
2010. aug. 4. 19:45
 2/12 A kérdező kommentje:

Nekünk volt kb 5 éve egy 1200-es tűzpiros valami eszméletlen gyári állapotban. Jo lett volna nekem meg

hagyni:D

2010. aug. 4. 19:45
 3/12 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
Nekem Samarám volt sokáig (VAZ-2108, 1300 cm3), és vezettem a nyilvántartást a fogyasztásról, kb. 8 liter körül volt úgy emlékszem.
2010. aug. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
29%
Samara az megint más, annak 80%-a VW golf, motor is.
2010. aug. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: Nagyot tévedtél.
2010. aug. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen hobbi. Ha terepezni kell Niva, ha aszfaltra, szerintem az 1300 a legmegfelelőbb.

Ha csak szerelni, akkor mindegy.

A 8 liter körüli fogyasztás nem álom.

2010. aug. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük a dolgot az elején: létezik a zsiguli.hu nevezetű oldal, ott alapszinten meg lehet ismerni a főbb típusokat.

A 8 literes fogyasztás nem álom, normálisan beállított, nem "én tudok egy jobbat" módszerrel szétgányolt karbival akár egy klasszik Lada is el tudja érni. Minden a gázt taposó jobb lábtól függ.

A Zsiguli és az 1200-as nem pontosan ugyanaz. 1970-ben kezdték gyártani a VAZ-okat, először Zsiguli néven és hozzánk is sokáig így jöttek, ha emlékeim nem csalnak, 1975 óta van Lada-felirat a hátfalon. A Zsigulik fehér első indexszel (benne a helyzetjelző), kör alakú külső tükörrel, kürtkarikás kormánnyal, ezüstbetétes műszerfallal és még pár típusspecifikus aprósággal készültek. Ezek a későbbi Ladákon elmaradtak: jött az 1200S/1300 kockatükre, a kürtgyűrű nélküli kormány és a fabetétes műszerfal. Most nem írom le valamennyi különbséget, mert a Zsigulin is szinte évente változtattak valamit, de a legfőbb ez: a Zsiguli a régi, "első szériás" változatok megnevezése. Ezekről híresztelik (egyébként alaptalanul), hogy FIAT-motort szereltek beléjük.

A Samara valóban más, de kicsit meredek kijelenteni, hogy 80%-a a VW Golf másolata lenne. Egész egyszerűen csak az addigra Nyugaton jól bevált szerkezeti megoldásokkal épült: első tengely előtti orrmotor, mellette a váltó, különböző hosszúságú féltengelyek, elöl MacPherson-, hátul hosszlengőkaros felfüggesztés, önhordó, három- vagy ötajtós, ferdehátú karosszéria. Ezek miatt hasonlít a Golfhoz, műszakilag viszont nem sok köze van hozzá. Hacsak néhány érdekes, de műszakilag kevéssé fontos részletet, mint az ajtókilincsek vagy a váltóséma nem szeretnénk mindenáron másolatnak tekinteni.

S hogy melyiket éri meg megvenni? Attól függ, mire szeretnéd használni. Közútra, állatkodni tökéletesen megteszi bármelyik klasszik Lada, csak lehetőleg ne egy muzeális minősítésre is alkalmas, jó állapotú körlámpást faragj át. Egyébként az építőszekrény-elv miatt bármelyik típusból bármit ki tudsz hozni, tehát olyat érdemes keresni, aminek rohadás- és gányolásmentes a karosszériája, onnantól a műszaki tartalmat szabadon építheted bele.

2010. aug. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi a kielégítő választ és többieknek is:)

Megy a plusz

2010. aug. 4. 21:37
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia! Ha még elolvasod az írást leírom neked :)

Megszállott ladás vagyok ,nekem is van egy :)

Ha megbecsülöd , karbantartod és nem hajtod mint az állat akkor a fogyasztása átlagban elérheti a 6,7-t is nekem 6,6-ot fogyaszt ha normálisan megyek vele ,ha nem akkor maximum 8 ismétlem maximum!Nagyon megbecsülöm és nagyon szép állapotban is van :)

Én ajánlanám a 2105,1300-as szíjast 5sebességes váltóval!

Goromba tud lenni ha kell !

2010. aug. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Hm az elég kevés...pont megfelelne

Nekem a 2105-ös nem tetszik komor belső, külső hütőrácsa szebb a 2107esnek kicsitmintha ki is állna elöl, az jobban bejön.

Meg a sima 1200-es

2010. aug. 5. 17:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!