Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire nehéz fényezőnél...

Mennyire nehéz fényezőnél dolgozni? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Több mint egy éve egy autóbontóban dolgozom, bontósként.

Mivel a fizetés nem jó, illetve a bejutás, hazajövet a dugók miatt sem kedvez, meg már nem is szívesen kinlódnék az agyon tákolt-gányolt autók szétszedésével, így váltani szeretnék munkahelyet.

2 szakmám is van (egyiknek sincs köze az autókhoz), illetve érettségivel rendelkezem, tehát eszem az van. Fiatal vagyok, jogsim - autom van, mégsem vettek fel több helyre sem ( igaz idáig csak 3 helyre küldtem önéletrajzot ), de még válaszra se méltattak. Az egyik egy telephely örzése lett volna, a másik egy autókereskedésbe kerestek embert területet karbantartani, autókat felkészíteni eladásra, autómosás, porszívózás stb, a másik egy helyi állat kereskedés lett volna (értek az állatokhoz, gyerekkorom óta vannak), de egyik helyre se hívtak vissza.

Jó lenne, ha valamilyen szinten autók között tudnék maradni, igazán ez érdekelne.

A bontózást 0 tudással, és 0 tapasztalattal kezdtem. Ahol dolgozom, ott egy féle márka autó bontásával foglalkozik a cég, az már viszonylag megy, de még a mai napig előfordul, hogy valamit nem tudok kiszedni, vagy, hogy valamelyik csavar nem akar kijönni sehogy sem, akkor általában mindig szólok a kollégámnak, és segít kibontani az adott alkatrészt.

A lényeg, hogy ebből a pénzből amit itt keresek, épp, hogy megélni tudok, de gyüjteni, félretenni nem igen.

Szóval váltani szeretnék!


Tőlünk autóval, kb. 15 percre van egy fényező műhely, nem rég vittem oda az autót políroztatni, akkor rákerdeztem a főnöknél, hogy van-e üresedés, fel-e tud venni, tud-e valamilyen munkát adni.


Azt mondta ami hosszabb időt igénybe vesz, az a fényezés előkészítése, csiszolás, polírozás stb., ilyen melót tudna adni. Na most nekem semmi tapasztalatom ezekhez (mondtam is neki), sosem csináltam, így érdekelne olyan ember véleménye, aki ezt csinálta, ebből él, hogy ezt mennyire nehéz kitanulni?


Pénzről beszéltünk, amennyit adna, abból azért már tudnék félre tenni, és sokkal közelebb is van mint a jelenlegi munkahelyem, így mindenképp érdekelne a dolog. Csak kicsit félek a csalódástól, hogy nem fogok beválni. Mondta ő is, hogy csináljunk egy próbanapot, szóljak mikor mennék, és akkor megnézzük mennyire fekszik ez nekem.. Kicsit parázok, mert tényleg jó lenne, ha sikerülne itt maradnom.


Szóval: Mennyire nehéz ezt az egészet megtanulni?

Mire kell a legjobban odafigyelni?

Tapasztalatok?


Nyilván elfogják személyesen is majd mondani mit, hogyan, mert jeleztem, hogy ilyet sosem csináltam, de azért szeretnék ezeknek utána nézni, és érdekelne más emberek véleménye, tapasztalata ezzel a munkával kapcsolatban.


Előre is köszi!



2020. aug. 15. 01:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A munka nehéz, de nem ördöngösség megtanulni. Nyugodtan vágj bele, azért van a próbanap, hogy kiderüljön mennyire fekszik neked vagy mennyi fantáziát lát benned a festő. Ha nem próbálod ki, sosem tudod meg.

Én szintén az autóiparban dolgozok, de nem szeretem a fényezést és az előkészítést csinálni. Inkább kasznizok meg szerelek, a festést meghagyom a mestereknek.

Szóval, vágj bele, egy nap nem a világ. Ha meg nem jön be, van még ezer dolog amivel pénzt lehet keresni, előbb-utóbb megtalálod a neked valót.

2020. aug. 15. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztatást, ment a zöld kéz!

Jelenleg szabadságon vagyok a jelenlegi melóhelyemen (nyári leállás), következő hét még szabi, jó lenne azon a héten próbanapozni, és ha fekszik, akkor legalább fel is tudnék utána egyből mondani a másik cégnél.

Remélem nem fogok szerencsétlenkedni, bár sajnos igaz az a mondás (főleg rám :) ), hogy "minden kezdet nehéz".

2020. aug. 16. 02:19
 3/5 anonim ***** válasza:
Ahogy én tudom, elég poros meló. De legalább a szájmaszkot nem felejted el.
2020. aug. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ezen most jót röhögtem... :D Azzal be van tárazva az autó, még ha el is felejteném.... :)
2020. aug. 16. 12:48
 5/5 anonim ***** válasza:

Fejlemények?

(csak kíváncsiságból)

2020. okt. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!