Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Merőleges parkolás szűk...

Merőleges parkolás szűk egyirányú utcákon?

Figyelt kérdés
Adott egy egyirányú utca aminek a bal oldalán az úttal párhuzamosan parkolnak az autók a jobb oldalon merőleges parkolási lehetőség van. Amikor a bal oldalon is parkolnak egy sávos szélességű a hely. Ez nagyon megnehezíti a parkolást a múltkor egy ilyen szituációba kerültem és inkább otthagytam a helyet mert tolatáskor az autó bal eleje nagyon közel volt a bal oldalon parkoló autóhoz viszont így nem tudtam eléggé alászedni a seggét a befordításhoz. Mivel itt dolgozom látom, hogy mások is megszenvednek ezzel. Van valami trükkje hogy kell ilyen esetekben beállni.
2020. aug. 15. 20:33
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Nincs semmilyen trükk, még kell tanulni a párhuzamosan parkolni.
2020. aug. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem párhuzamos parkolásról beszélek hanem a merőleges helyekről. Így még nem jàrtam korábban, hogy ilyen keskeny fordulószögben kelljen beállnom egy helyre ezért kérdeztem hátha van erre is valami metódus. Látom az ablakból akinek sikerül beállnia sokszor 3-4 előregurulós majd újra alászedős manőverrel teszi ezt mindezt centikre a bal oldalon parkoló kocsiktól.
2020. aug. 15. 20:51
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ja bocs, már értem.

Akkor annyi a trükk, hogy tolatva kell parkolni és már előremenetben olyan szögben állsz meg, hogy beférjen a segge.

Nyilván van olyan hosszúságú/fordulókörű autó, amivel már fizikailag nem lehetséges tili-tolizás nélkül beállni.

2020. aug. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ja ebbe még nem vagyok valami profi hozzászoktam, hogy széles helyeken tudok tolatni, de persze jó volna ezt is megtanulni. Ma sikerült így beállni, de kicsit megizzasztott mert kétszer is előre kellett gurulni, hogy rendesen alá tudjam szedni. Közben találtam róla videót azon is hasonlóan mutatják be:

https://www.youtube.com/watch?v=nlT_aIYshqc&feature=youtu.be

2020. aug. 19. 11:32
 5/5 Beviz Elek ***** válasza:

Jó béna ez a videó.


Az első kereket tudod irányítani, a hátsók mindig egyenesen állnak, csak tili-tolizod.

Ha balra-hátra tolatsz be, akkor arra koncentrálj hogy a bal hátsó kerék közepe (sárvédőív teteje) közel legyen tárgyhoz amit ki kell kerülnöd, lehet ez akár autó, oszlop, tökmindegy.


Akkor tudsz a legszűkebben odaparkolni, ha minél közelebb van az a tárgy a sárvédőívhez oldalirányban és hosszban is.

2020. aug. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!