Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simsonhoz értő emberek vannak...

Simsonhoz értő emberek vannak itt? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy Simson SR 51esem.Aputól kaptam,de sajnos nem igazán jó.Én néztem ki a neten,és apu megvette.Amikor meghozta indult.Eltelt több mint fél év,és volt javítani is a motor.Elméletileg bejáratós.Motoroztam is vele.De most nem indul. Ezt simson póninak, simson rollernek is szokták hívni. 3 sebességes, és nehéz hozzáférni a blokkhoz, apám ezért sem nagyon segít. De nekem fontos lenne a motor, mert szeretnék motorozni. Bármilyen ötlet, javaslat jól jönne. Egyébként a motorról ha leveszük a burkolatot a karburátor ól kijövő bovdent piszkálta apám, hogy alá tett valami drótot amit körbe tekert, aztán azon a bovdenen van a bovdenen egy tekergethető szár. Azt is tekergette, de az olyan laza. Volt egy Schwalber motorom azon nem volt ilyen tekergethető valami.Sajnos apám nem mai gyerek,nyugdíjas és fázós is.Könnyen megfázik így nekem lenne muszáj megjavítanom. Nincsen munkahelyem, és valahova el kellene járnom dolgozni. Olyan településen lakunk ahol nem túl jó a közlekedés. Segítségeteket előre is köszönöm szépen!



2020. aug. 15. 20:48
 1/8 anonim ***** válasza:
34%
Nem sok van, de hozzá nem értő, aki azt hiszi ért hozzá, az annál több...
2020. aug. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Veled az élen 1es!
2020. aug. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Figyelj 2-es, értelmes választ nemigen fog kapni... esetleg majd jön pistike, azt ide böfög valamit, de normális ember tudja hogy ennyire hiányos leírásból, meg amúgy sem működik a távgyógyászat...
2020. aug. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
100%
Gyertyát kikapod, hozzáfogod a blokkhoz, rárúgsz, ha van szikra akkor kipucolod a karburátort és mennie kell :) Valószínűleg beköpte a gyertyát vagy eltömődött a főfúvóka mindegyik fél órás feladat. Ez egy simson, ennek mennie kell :)
2020. aug. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
4-# Köszönöm szépen! A gyertya cserét megcsináltam. A karburátor szintel lehet valami, 1-es Ben leakar állni,húzogatni kell a gázt, hogy ne álljon le.Legalábbis amikor beindult így volt.
2020. aug. 15. 21:58
 6/8 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
100%
Hú gondolom N3-as karburátorod van.... Ahhoz én nem értek :( De nézz utána az interneten a felépítéséhez.
2020. aug. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ebben másabb blokk van mint a Schwalberben, kisebb benne a síber azt hiszem ezt mondta apu.De holnap kb esni fog,és egymagam kell csinálni, ezért kérek tőletek tanácsadás.Apám egy kicsit lusta ember, ígérgeti, hogy megcsinálja, de közben nem csinálja... Rájöttem amúgy, hogy azért mert ő nem akarja, hogy oda járjak el dolgozni ahova szeretnék. A lakóhelyemtől kb 100km-re szeretnék dolgozni.Mióta anyu elhunyt sok komfliktus volt köztük.
2020. aug. 15. 22:07
 8/8 3 napos mákos lecsó ***** válasza:

Én mindent értek, 100km egy simsonnal 3-4 óra út. Az napi szinten elég sok. Hidd el egy ilyen kis roller nem fog 40-nél jobb utazót menni.


Apukádnak igaza van. A Schwalbe-n BVF 16N1-6 a karburátor. A BVF a gyár aki gyártotta a 16 az mm-ben a torokátmérő N1 a típus a kötőjel utáni szám az altípus.


A te simsonodon 16N3-(valami) karburátor van. Az alapjárati rendszer ebben már elszigetelt a régitől. A síber tényleg kissebb. Ha csak gázadásra pörög fel és a benzin nem folyik, akkor az alapjárati rendszert kell kipucolnod. Ha leveszed az alsó csészét akkor a csavar alatt találod. Keress rá az interneten a beállítására. :) Ennek már jóval bonyolultabb mint a Schwalbe-nak. Hány éves vagy?

2020. aug. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!