Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az ilyen hírdetések mennyire...

Az ilyen hírdetések mennyire szavahihetőek, mint "óratekerés ellen visszavásárlási garancia", vagy "a megtett KM számot hivatalos okirattal bizonyítom"?

Figyelt kérdés

Továbbá az alvázszám is szerepel a hirdetésben.


Pl. ez a hirdetés, ami nagyon meggyőzőnek tűnik:

[link]


De ettől függetlenül egy kevésbé meggyőző hirdetésben hogyan hangoznak az említett sorok?


2020. aug. 17. 22:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Az a hivatalos okirat a szervizkönyv lesz, ami pont semmit sem ér. A tekerés tényét meg elég nehéz bizonyítani, így nyugodtan állíthat ilyet.

Alvázszámon ne lepődj meg, ha nem írják ki, egy telefon és megmondják (ha nem, akkor meg se nézd az autót).

2020. aug. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szervizkönyvvel bizonyítja, úgy látom. Lehet, hogy igazat mond, ezért is kér szép összeget a kocsiért. Ilyen áron szerintem magyarországi autók között is tudsz válogatni.
2020. aug. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Első válaszoló!


Bocsi az Offért, de megírnád nekem mégis miért kellene titkolni az alvázszámot? Úgy értem miért ne lehetne publikusan beírni a hirdetésbe?!

2020. aug. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%

Ez esetben elég hitető a futás. Ott vannak az osztrák számlák dátummal, óraállással, semmi nincs kitakarva, felhívható a vizsgaállomás és a szervíz.


Mondjuk öcsém Focusában ugyanilyne volt a beltér 300k km felett is :D

2020. aug. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hogy szavahihető vagy nem, az egy dolog, de milyen csengése van már ezt így explicite beleírni... például gondolj bele, hogy nézne ki mondjuk ha én eladó disznóhúst hirdetnék, majd vastagon szedett piros betűkkel odaírnám, hogy "nem emberi hús!!!4" vagy vmi hasonló...
2020. aug. 18. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Amúgy semmi nem jelent ha mondjuk ügyfélkapun is alacsony a kilométer. Simán megcsinálják, hogy 2 év alatt belecsavarnak 60 ezer km-t aztán műszaki előtt visszavesznek belőle 50-et és ezt 2 évente eljátszva lesz a kocsiban 8 év alatt mondjuk 100 ezer km. Amúgy meg van benne 250.

Ezért nehéz normális használt autót venni.

2020. aug. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!