Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet 2004-es évjáratú...

Mi lehet 2004-es évjáratú Toyota Corolla 1.4 VVTI fordulatszám-probléma oka?

Figyelt kérdés

Pár hónapja azzal kezdődött a dolog, hogy a kocsi - főként 2. és 3. sebességfokozatokban nem húzott, mintha kihagyott volna egy vagy kettő henger. Szervizbe vittem, de a problémák állandóan változtak, ezért még kb. három alkalommal ugyanoda visszavittem. Ezek során kicserélték a légtömegmérőt, a pillangószelepet, a gyújtótrafót és a gyertyákat. A kezdeti és a későbbi problémák megszűntek.


Jelenleg az a helyzet, hogy nehéz az elindulás, mert a kuplung benyomva tartásakor hiába nyomom a gázt, nem nő a fordulatszám, van, amikor kissé még vissza is esik (az alapjáratihoz képest). Pumpálni kell a gázt, hogy felmenjen a fordulatszám, és van, hogy ez csak az 5-6. pumpálásra sikerül. Szerencsés esetben nem fulladok le. Azt is szoktam alkalmazni, hogy üresben kissé felpörgetem a motort, és csak azt követően nyomom be a kuplungot és kapcsolom a 1. sebességfokozatot. Mostanában azonban már üresben sem pörög fel mindig a motor, és az is feltűnt, hogy ekkor a fordulatszám nem esik folyamatosan vissza, hanem kissé szakaszosan, illetve úgy 1.300-1.500 környékén kb. egy másodpercig helyben marad.

A probléma hideg motorral nem tapasztalható, de ahogy melegszik, úgy előjön.


Előre köszönöm a segítséget, nagyon szeretném tudni, mi okozza a leírtakat (és a szervinek is tudjak jó tanácsokat adni).



#Corolla 1.4 VVTI fordulatszám-probléma
2020. aug. 18. 08:30
 1/1 Beviz Elek ***** válasza:

Ez a hiba nem erre az oldalra való, nem egy általános hibajelenség és kifejezetten Toyotákkal/Corollákkal foglalkozó szakira lenne szükséged. Én a helyedben Corolla klubokban kezdenék érdeklődni.


Én kezdésnek a testelési pontokon néznék.

Bowdenes a gáz? Ha igen akkor pillangószelep csere után mérve tették vissza a tps-t? Resetelték a kocsit?

2020. aug. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!