Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A Magyar Autóklub szervizei...

A Magyar Autóklub szervizei drágák?

Figyelt kérdés

Most vettem egy autót, és a tulaj Magyar Autóklub tag volt (70+ bácsi), megvannak a kocsi számlái, és az autóklub szervizeiben szervizeltette. Igazából nincs összehasonlítási alapom, így itt kérdezek.


2005-ös WagonR+ GLX. Pl. kuplungcsere 125000 (munkadíjjal, anyagköltséggel együtt), Gyújtógyertyacsere: 47000.


Nézegetem az autóklub oldalát, hogy érdemes-e belépni, mert látom, hogy 15% kedvezmény van a szervizköltségekből. De ez elég soknak tűnik, pláne ha ez már a csökkentett.


2020. aug. 18. 11:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak drágák, de még csak nem is feltétlenül korrektek.


Édesanyám gondolta sokáig, hogy az a jó, ha az autóját velük szervizelteti, meg fizeti a tagságot. Így volt ez vagy 10 évig, egy 2004-es VW Polo 1.4-es kocsija van, amit még újonnan vett.


Nem vagyok autószerelő, de hobbi szinten csinálom, van veterán hobbiautóm, szóval ha belenézek egy motortérbe, akkor látom azért, hogy mi micsoda, és hogy lett megcsinálva.


Hát, azért voltak itt hibák. Az utolsó kettő szerviznél döntöttem úgy, hogy most már belenézek a Poloba, mert drágálltam, amit anyámtól kértek, és mert furcsa lett nekem az, hogy ő tényleg félévente elvitte oda, mindig mindent megcsináltatott amit "kellett", és mégsem volt olyan az autó, amilyennek lennie kellene, ha így van rá vigyázva.


Hát, látva hogy édesanyám mennyire nem ért a témához, olyan szinten lett lerántva, hogy csak hüledeztem. De már nem volt mit tenni. Nem szeretnék lejáratni senkit így publikusan, de annyit mondok, hogy egy hivatalos Magyar Autóklub szerviz csinálta, akikhez járt sok éve, és hát visszanéztem a számlákat, megvizsgáltam az autót, nem egyszer felszámoltak olyan alkatrészért sok pénzt, ami bizony vagy nem lett valójában kicserélve, vagy bontottra, vagy egyszerűen nem arra a minőségre, amit a számlára írtak. Volt olyan költségesebb alkatrész, amiről az ár új Bosch alkatrészről szólt, és nagyon nem az került az autóba, hanem meggyőződésem, hogy még a gyárit láttam benne. Így nem tudom ajánlani.

2020. aug. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%

Nekem csak pozitiv tapasztalataim vannak, be is léptem.

Régebben is voltam már tag.

0-24 ingyenes kiszállás bármikor, és nekem már kellett hivni őket, a helyszini hibaelháritás ingyenes. Én a II. kategóriába léptem át, kb 12.000 Ft/év, ebben korlátlan helyszini kiszállitás van és 2x tréleres szállitás max 20.000 Ft/alkalomig. Egyszer már kellett, és tényleg ingyen tréleres szállitást kaptam, először kijött a klub sárgaangyalos autója, megnézte, nem tudta megcsinálni, igazából kipufogó szakadt le szerencsétlen módon pont mikor indultam a kipufogóshoz megbeszélt időpontra. Ingyen elszállitottak a kipufogóshoz. Már itt visszajött az éves tagdij.

Amikor télen ünnepek körül maszekok már nem dolgoztak, akkor is jól jött hogy kiszállt és helyben megoldotta a gondot a sárgaangyaluk, utána nagyon hamar kaptam időpontot és korrektül elvégezték a munkát. Maszekok meg 'nyaraltak'. Amikor virushelyzet miatt maszek megint nem dolgozott, Autóklub fogadott, fékkel volt gondom tehát sürgős volt. Korrektek voltak, volt amiért fel se számoltak dijat (pl fényszóróállitás 2000 Ft lenne de ki se számlázták csak beállitották). Azt néztem, amit én csináltattam, a 15% kedvezménnyel nem volt drágább számlával, mint számla nélkül a maszek. Néhány dologban lehet hogy drágábbak, mint egy-egy szerelőnek egy-egy konkrét munkája, de eddig minden gondom megoldották, régebben zöldkártyára szoktam vinni oda, ott voltak a legkorrektebbek anno apám öreg autójával, szó nélkül beállitották a karburátort stb.

Szimpatikus hozzáállásuk volt télen, pl beestem hirtelen hozzájuk, a szervizvezető egyből félbeszakitotta az ebédjét, odament a számitógéphez egyből nézett árajánlatot fékemre, keresett több alkatrész árat is, pedig akkor még tag se voltam csak egy idegen ügyfél, és besuvasztottak a lehető leghamarabbra javitásra két kocsi közé. Itt akik dolgoznak 3 ember is több mint 30 éve dolgozik, van tapasztalat ahogy néztem, amikor kiszállt a sárgaangyalos, akkor is tudta hova nyuljon mit csináljon (Opel).

A zalaegerszegi szervizpontjukat csak ajánlani tudom, ezen a héten is megyek kisebb munkára. Mondom amiket eddig nekem csináltak, számlával, szakszerűen nem volt drágább, mint egy maszek. Más állomásukon nem tudom hogyan állnak hozzá.

Az mondjuk egy jó dolog, hogy 0-24 lehet őket hivni. Én ajánlani tudom.

2020. aug. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A gyertya csere miért 47000 ft ?

Csak nem aranyból vannak azoka gyertyák.

2020. aug. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A 47.000 önmagában soknak tűnik gyújtógyertya cserére... Nem volt abban még más is cserélve akkor?
2020. aug. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Gyújtógyertya csere 47.000 ft?


4 db gyertya kb. 4.000 ft, ha van kulcsod hozzá, magadnak kicseréled, ha szerelőhöz viszed és pofátlanul drága akkor 5000...


Én még azt a kuplungcserét is soknak tartom...

2020. aug. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.


Konkrét árakat mondok, amit számlával az AUTÓKLUB csinált az Opel Astrámon (ÁFÁS ár):


2020.01.06. Üzemanyag szivattyú csere munkadíja: 7.286,- Ft

2020.01.06. Üzemanyag szűrő csere munkadíja: 3.239,- Ft


2020.03.26. Termosztát csere munkadíja: 6.477,- Ft

2020.03.26. Fékhatás mérés szgk.: 2.971,- Ft


Ezek számomra elfogadható árak, nem fogok üzemanyag renszert piszkálni nem értek hozzá.

2020. aug. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Bocs, elírtam, rosszul emlékeztem. Na megnéztem a számlát.


Tétel: Gyújtógyertya Iridium 4 db - 4 x 7683Ft + Áfa = 33175 Ft (15% engedm.)


Ez így?😆

2020. aug. 25. 18:16
 8/8 anonim ***** válasza:
G Astra olajcsere ma 6072 Ft votl AUTÓKLUB-nál AUTÓKLUB tagként, én vittem az olajat meg a szűrőt. Más szerelő is 6000 Ft-ot mondott, de számla nélkül, itt meg kaptam számlát + a szerelő odahívott, megmutatta, hogy az olajbetöltő sapkáról hiányzik egy tömítés, mondta hol kapok olcsón meg hogy milyen kell 400x40mm O gyűrű. Boltban a gyárit 600 Ft körül rendelték meg, TECHNOROLL-ban meg amit javasolt az AUTÓKLUB-os, 161 Ft-ért kaptam... Szóval önmagában egy olajcsere munkadíját drágállom, de mindneki ennyiért akarja cserélni röhej, de legalább szakember ránéz ilynekor az autóra, maszek szerelők meg nem szóltak, hogy kéne olyan tömítés a kupakra, pedig szerintem évek óta nincs rajta... Maszekok úgy veszem észre el vannak már szállva maguktól, futószalagon nyomatják a melót, kapkodnak stb. Én meg egy légszűrő cserét ilyesmit megcsinálok, de nem olajozom ösze magam, inkább nézzen rá ilyenkor egy szakember az olajcsere mellett.
2020. aug. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!