Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lada 2105 gázadásra miért...

Lada 2105 gázadásra miért torpan meg?

Figyelt kérdés

2105-ös Ladánál az a hiba jött egyik pillanatról a másikra, hogy gázadásra

szinte lefullad a motor. Az alapjárat rendben van, ha padlón van a gáz akkor húz, de kb. fél állásnál nagyon megtorpan.

Mi lehet gép baja?

Kihúzott szívatóval tudtam csak hazamenni, nyilván olyankor kap üzemanyagot rendesen, annak megfelelően fogyaszt is.

Lehetséges, hogy a karbi egyik fúvókája eltömődött, vagy az úszóval lehet a gond? A gyorsítószivattyú rendesen spriccel, a gázfröccsre ugrik is a gép, utána fullad.

Ha valakinek volt ilyen problémája, azt mi okozta?



2020. aug. 18. 19:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Szét kell szedni a karburátort, valószínű valamelyik fúvóka eldugult.
2020. aug. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem feltetlenul a karbi sz*r. Van ezekben egy benzinfogyasztasmero muszer (ECON feliratu), ami a karbirol, egy vakuumcsovel meri a fogyasztast. Na, amikor ez a cso lecsuszik, vagy eltorik, akkor falsot sziv a motor, es pont ilyen jelenseget produkal.
2020. aug. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2105-ben nincs econ, az 07-ben van.

Első válaszoló: köszi a választ, a karbi fúvókákat átnézem.

2020. aug. 18. 22:06
 4/5 anonim ***** válasza:

Ugyanez volt nálam is 2101-esnél. Alapjárat jó, ha szép lassan nyomom le a gázpedált szépen felpörög, egyenletesen jól húz. De egy hirtelen gázadásra képes volt lefulladni.

Én is a karburátort szedtem szét. Minden áttisztítottam, kapott új tömítéseket, az úszószintet is újra beállítottam. Nem tudom ezek közül melyik oldotta meg, de aztán jó lett.

2020. aug. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Karburátort szedd szét és a fúvókákat tisztítsd ki. Harapni fog a gép nagyon! Ugyanígy voltam. 2107 mehás karbival kézi szívatóval.
2020. aug. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!