Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rossz anyagi helyzetben lévő...

Rossz anyagi helyzetben lévő fiatalként, első autónak mennyire lenne érdemes régi Ladát venni?

Figyelt kérdés

2020. aug. 16. 00:22
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
87%
Semennyire
2020. aug. 16. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Miért?
2020. aug. 16. 00:39
 3/35 anonim válasza:
93%
Nem ajánlom. Többe kerülne helyrepofozni és karbantartani mint maga a jármű értéke. Persze lehet szerencséd és találsz egy jót, de ilyen anyagi helyzetben ne ezzel kísérletezz.
2020. aug. 16. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
80%
Mennyi pénzed van kocsira? Mennyit szánsz a havi fenntartására? Mire, mennyit és hol akarod használni?
2020. aug. 16. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
89%

Mondjuk gondold át... egy 1200-es is 7-8 liter között fogyaszt átlag, nem mellesleg új korukban is kellett néha bütykölni őket, már viszont 40 éves gépek...


Helyette kapnál kisautót, Opelt, Fordot, Suzukit, stb 1-1.2-es motorokkal, szintén 50-75Le közti teljesítménnyel, csak mellé fogyasztásban inkább 5-6 fele leszel, és kevesebb az esélye, hogy gond lesz velük...

2020. aug. 16. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
90%
Velem is ez a szitu, nekem 1.3-as Swiftem van, nem vennél Ladát, az drága és mindig lesz vele valami bibi. Opel F Astra sem rossz , de azt inkább 8 szelepes motorral venném.
2020. aug. 16. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
92%
Aranyárban mérik a LADA-kat, vagy amit nem, azok szénné vannak rohadva, lóg a futómű, folyik a motorból az olaj stb azért adják el, mert már sokba fája kipofozni, de a legdrágább talán a rozsda eltüntetése... Olyan hajlatok, eldugott részek (is) rozsdásodnak, hogy többe kerülhet a karosszéria+festés munkadíja mint az egész autó, és nagyon sok kasztnis már nem is vállalja, egyszerűbb komplett elemeket cserélgetni fiatalabb autókon. Elavult a fékrendszer, stb. Én is LADA-n tanultam, volt LADA-m nekem is, vezettem 1200-1300-1500 LADA-kat... Vezetni nehéz, akkor egy Opel F Astra vagy GOLF III inkább, azokon a fékek-kasztni stb azért jobban védik az életed és nem kerül többe egy-két évig fenntartani, mint egy LADA-t... Alkatrészek bontva is vannak, és tartósabbak mint egy LADA. Akinek hobbiból van, az sokat áldoz rá, fanatikusnak kell lenni. Pénz nélkül meg bármilyen kocsit gáz fenntartani, amit olcsón veszel az is zabálja a pénzt, vagy előbb utóbb veszélyes lesz mind Rád, mind a többi közlekedőre nézve. Akkor vegyél autót, ha üzembiztosan tudod tartani, ha fakó a fényezés, más szinüek a bontott elemek stb az nem gáz, de ha rossz a fék az már az...
2020. aug. 16. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
80%
Meg inkább 10-12 l a fogyasztás, még ha rendbe is van.
2020. aug. 16. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
75%
Hasznosabb lenne azt kérdezni, hogy ennyi meg ennyi pénzem van rá, milyen autót ajánlotok ennyiért.
2020. aug. 16. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
78%
Aránylag drága, sokat fogyaszt, rengeteget kell rá költeni, hoyg menjen, alkatrészeket nehezen lehet kapni és drágán, nem tudod, hogy mikor van menetképes állapotban és mennyit a szervízben, nem megbízható technikailag.
2020. aug. 16. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!