Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért hirdetik az összes...

Miért hirdetik az összes járművet kifogástalan állapotúként?

Figyelt kérdés
Az agyamra megy ez már komolyan. Nézem a hirdetéseket, " patika, teljesen felújított, újszerű" stb, elmegy az ember, és egy halom ócskavasat kell megnézni. Miért nem lehet korrektül leírni, fotózni a hibákat? Egy csomó időt meg lehetne spórolni egymásnak. Mindenki arra alapoz, hogy vakok és szellemi fogyatêkosok veszik az autókat? Nincs erre valami törvény? A korrekt hirdetésekre vonatkozólag. Mást nem idegesít, h hülyének nézik?

2020. aug. 19. 07:11
 1/10 anonim ***** válasza:
16%

Mert eladó...


Nyilván, ha Neked van vmi eladó, Te is igyekszel minél jobb színben feltüntetni. Ha leírod pontosan a hirdetésben, hogy mik a hibái a kocsinak akkor úgy lehet, hogy senki sem fog érdeklődni...

2020. aug. 19. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%

mert erre van igény...a sok idióta kifogástalan, költségmentes autót szeretne kevés km-rel, és ezért akár többet is fizet, mert ugye "nem az aljáról választunk".


ha valaki őszinte, és beárazza az autóját állapotnak megfelelően, lefotózza az összes apróbb sérülést, leírja mivel kellene még foglalkozni, esetleg még költségekkel kalkulálva is, már kattintanak is tovább, mert hát "jajj, lehet van ennek még más baja is ezeken kívül", meg amúgy is hát neki nincs ideje szerelőhöz vinni.


inkább beleugranak egy olyan autóba, amiről azt állítják, hogy csak beleülsz, megtankolod aztán mész vele, friss szervíz...utána meg jön a meglepetés, hogy valóban minden a helyén van, csak tákolt, szar minőségű alkatrészekkel valami zseni szervizelte és ugyanannyit rá kéne költeni, amennyit a másikra kellett volna az eladó szerint.


tavaly én is árultam az autómat, és 1 hónapig senki nem is keresett, mert úgy gondoltam, korrektül, részletes leírást teszek a hirdetésbe.

1 hónap után készítettem hozzá egy 2 soros, felületes szöveget, egyből volt rá jelentkező, és rá 2 hétre el is vitték.



vagy a másik sztori a jelenlegi autómmal, amit én direkt úgy vettem, hogy egy olcsóbbat választottam, és a megmaradt pénzemből meg helyreraktam volna, ha szükséges, de nem kellett rá költeni csak olajcserére. vásárlás előtt megnéztem egy személy autóját, aki majdhogynem lenézett, hogy hát ez drága autó, ő is inkább költött rá, hogy vegyen egy kevés km-eset(úgy 1,5 millióval vette többért), szóval szerinte annyi pénzzel ne vágjak bele, aztán nála 150ezer km alatt is előjött több szériahiba, ami az én jelenlegi 230ezer km-esem alatt még csak hírből se, mert hát tapasztalatok alapján is az jött mindenfelől, hogy szinte az összes szériahibája futástól és kortól függetlenül bármikor előjöhet az autókon.


szóval az a lényeg, hogy az emberek mindig okosabbak akarnak lenni, és az őszinte emberre hamarabb rámondják, hogy van valami simli a dologban.

2020. aug. 19. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

2-es!


Meg ha megveszel egy kocsit amiről köztudott, hogy költeni kell, jön a baxogatás, hogy miért vetted meg ezt a roncsot, mire megcsináltatod annyiból kocsit is veszel, stb.. Hirtelen elő kerül 4-5 autó is amit szívesen eladtak volna Neked...


Ezért vesz sok idióta ,,költségmentes" autót, a sok birka közül nem akar kilógni...

2020. aug. 19. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
el kell tudni adni... a kereskedők ebből élnek...
2020. aug. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%
Hát te megvennéd, ha úgy hirdetnék hogy "tekert km, átlagos állapot"? Valószínűleg nem.
2020. aug. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%

Én már megszoktam, hogy amit írnak, el kell osztani minimum kettővel.

Sok hirdetésben benne vannak a szokásos sablon dumák, mint "svájci katolikus pap hétvégi templomba járós autója" volt, meg "nyugdíjas orvos házaspár hétvégi autója", stb. Sajnos ez egy népszokás lett. Nem egy olyan autót néztem meg már én is, amit a leírásba agyon fényeztek, hogy milyen makulátlan. Aztán élőben meg szó szerint egy roncs volt. Sok esetben a felszereltségi listában is írnak olyanokat, ami nincs is az autóban. Mikor rákérdezek, akkor "jaj, az csak elírás", "jaj, az előző hirdetés sablonjából véletlenül benne maradt". Vagy pl van ledes menetfény az autón, akkor már rögtön beikszeli, hogy az autó LED-fényszórókkal szerelt. Nagyon bosszantók az ilyenek.

2020. aug. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
34%
Akik teleshopból meg reklámok miatt vásárolnak, azokat a kupecek is át tudják verni a béna szövegükkel. Sajnos túl sok ilyen madár él a bolygón.
2020. aug. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
69%

Mert, ha leírná, el se mennének megnézni.

Lásd az én példám. Amikor eladtam az autómat (18 éves, népszerű típus, de állapot alapján árban elég magasra pozícionálva)

Leírtam a hibákat, egy hét alatt elment, de kb. eljött egy bohóc fikázódni, egy komolytalan telefonos érdeklődő volt, a második személyes megtekintő meg elvitte azonnal.

Közben meg a 2/3 áron kamu hibátlan szöveggel hirdetett autókra égnek a vonalak. Ilyen a magyar

2020. aug. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
57%

#8

Nálam ugyanez volt.

Ritka típus, coupe/cabrio, szívóbenzin. Leírtam a hibáit, lefotóztam a sérülést a hátsó lökősön, meg a 6 évnyi számlákat. 3 hét után az első érdeklődő elvitte.

Mások meg ugyanazt a típust 2 éve árulják a kamu szövegükkel.

Az őszinte eladótól a normális ember szívesebben vásárol. A madár meg szívjon csak a kupecekkel.

2020. aug. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
55%
Mert sokan "értenek" hozzá.
2020. aug. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!