Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan javítanád meg a követke...

Hogyan javítanád meg a következő dolgokat?

Figyelt kérdés

-kitört ablak

-letört ajtó

-füstölő motor


Természetesen autókról van szó :D



2020. aug. 19. 17:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az első kettőt karosszériással vagy bontóból hoznék egy új ajtót ( remélem azon van kitörve az ablak )

A füstölő motor sok minden lehet, lehet hogy nincs semmi baja, csak sokat állt, vagy párát gőzöl de mindenképp autószerelő csinálja nem én

2020. aug. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%
Vennék egy normál autót, nem ilyen bontószökevénnyel erölködnék
2020. aug. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kitört ablak: csere, ha van bontott akkor olyanra.

Letört ajtó: ugyanaz.

Füstölő motor:

miért füstöl?

Rosszul van beállítva egy adagolós dízel, rosszak a porlasztócsúcsok?

Kopott a motor, eszi a kenőolajat? Utóbbi esetben generál.

2020. aug. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ablakot lehet cserélni ha mást nem bontottan biztosan lehet valahol szerezni. Letört ajtónál kérdé hogy csak a zsanér van-e letörve vagy az ajtó más pontokon is sérült esetleg. Egyébként legegyszerűbb bontottan szerezni egy másik ép ajtót és megvan oldva. Ha magán a karosszérián is sérült emiatt a zsanér mert simán megeshet azt javíttatni kell.


A füstölő motornál esőkörben azt kell kideríteni hogy mi okozza a füstölést, mert rengeteg probléma lehet. Legjobb esetben csak a rajta lévő olajsár füstöl a hő miatt azt le kell pucolni és ennyi. Ha komolyabb baj van a háttérben akkor lehet hogy egy teljes motorgenerál kell neki, ami sok esetben nem éri meg mert bontott vagy felújított motorok majdnem olcsóbbak cserével, papírozással mindennel együtt.

2020. aug. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én sehogy, szervizbe vinném. Lehet hogy csak én vagyok ilyen ostoba, hogy autójavításért fizetek. Hiszen a focihoz és az autókhoz mindenki ért. De szerintem egyszerűbben, szakszerűbben és hamarabb megoldják, mint ha én itthon megfelelő célszerszámok nélkül elkezdenék bütykölgetni.


Ablakhoz nyilván vennék egy új üveget és vinném a szervizbe. Így valószínűleg olcsóbb és nem kell a szervizben hagyni az autót amíg megrendelik és megérkezik.


Ajtóban mi tört le? Ajtóhatároló, vagy az egész zsanér? Olyan szervizbe járok, ahol van karosszériás és fényező is. Ha hegeszteni kell, azt is megoldják. De az fényezéssel együtt több napos történet mindenképp.


Mitől füstöl? Hibakód van? Élő adatokat olvas(tat)nék ki, hogy megfelelő-e a turbónyomás (ha van), befecskendezett mennyiségek, hogy alakulnak. Kompresszió megfelelő-e, stb. Ezeket is szerelőre bíznám, aki több ilyet látott, mint én. Mert laikusként csak találgatni, kísérletezni tudok, ami kevésbé hatékony a javítási művelet szempontjából.

2020. aug. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez mind egyszerre? Sehogy, irány a bontó főleg a motor miatt.
2020. aug. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!