Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lenne egy problémám méghozzá...

Lenne egy problémám méghozzá a forgalmi oktatás illetve vizsga kapcsán, Egy kis segítség,tanács kellene, Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Hosszú idő után nagyon nehezen rávettem magam hogy elkezdjem a jogosítvány megszerzését, E-learing-en tanultam a kreszt, amely 2. alkalommal sikerült is, Majd 2 hónapra rá belevágtam a vezetésbe,amely eleinte teljes motiváltsággal töltött el, nagyon élveztem, alig vártam a következő alkalmakat, és hát teltek az órák meglett a 30 vezetési órám, ehhez társult néhány pótora, az oktatom nem volt valami lelkes, nagyon sok mindenre magamtól jöttem rá, (pl: ne fulladjak le elindulásnál) Nagyon stresszes vagyok főleg ha vizsgáról van szó. Első vizsgám sikertelen lett óriásit hibáztam, megértettem hogy nem fér bele, majd ismét vettem pár pótórát, viszont ennél a vizsgánál ment nagyjából minden, Egy helyzetnél bizonytalan voltam kicsit, a parkolásnál, viszont tovább mentem és megcsináltam, Aztán volt egy utvonal tévesztésem, az oktatóm soha nem orditott velem vezetési órákon, sőt még a hangját se emelte meg, Ott a 2. vizsgán már már majdnem sikerült, aztán az oktatóm megemelte a hangját, rám szólt hogy rossz utvonalra mentem, pedig vizsga órákon mindig mondta hogy 1 tévesztés belefér. Szinte azt éreztem végig hogy ezt direkt csinálta hogy vegyek még plusz órát, Aztán nem tudtam venni csak 2 pótórát olyan koránra kaptam az időpontot hogy esélytelen volt többet vennem, Jött a harmadik vizsga, már azt éreztem hogy direkt meg akarnak buktatni, nagyon feszült voltam, ilyen feszült sohasem voltam, nagyon látszott rajtam, 50 percig vezettem, nem találtunk parkolóhelyet, Alapból feszült voltam, de a vizsgabiztos még feszültebbé tett, addig a pontig nem igazán volt hibám, viszont amikor számon kért hogy miért nem nézem a tükröket, "Szoktad te egyáltalán nézni" Nem találkozott a tekintetünt csak egyszer, mert akármikor belenéztem a tükörbe ő mindig papíron írt valamit, vagy éppen nem oda figyelt, Attól a ponttól azt éreztem hogy, újra bukni fogok, úgy is lett, mintha direkt csinálták volna, az oktató nagyon sunyi módon csak hallgatott.... Nem tudom hogy tárgyaltak-e de nem bizom benne és nagyon fura volt a szituáció. Másnap az oktatóm aztmondta mikor beszéltem vele, szépen kérdeztem tőle valamit, Ő idézem "legszívesebben szájba vágnálak" Nos nem vagyok hajlandó tovább tanulni ennél az autósulinál, Soha nem szóltam egy rossz szót sem, viszont én ezért fizetek is hogy tanuljak, Nem ingyen kértem, Nos másik sulit fogok nézni, Teljesen a maradék önbizalmam is lerombolódott, Új autó, Új környezet, Új iskola lesz, Nagyon ideges vagyok, mármint ilyen görcsös, szinte aludni is nehezen tudok, Tudnátok valamit tanácsolni? (A vizsgákon, természetesen rajtam múlott hogy sikerül-e vagy sem ,én hibáztam, viszont voltak olyan helyzetek amikor a vizsgabiztos miatt, és nem gondolom hogy minden alkalommal felért volna egy bukással) Volt olyan is amikor a vizsgabiztos oda szólt hogy "Jól vagy már, nem kell olyan látványosan" Amikor kinéztem a holttérből, pedig én mindig úgy néztem ki, hogy lássak is valamit.)

Egyébként 50 órát vezettem összesen+ a 3 bukott vizsga.

Tudnátok tanácsolni valamit, pl hogy ne legyek ennyire görcsös, meg ugye új oktató, új autóval kell majd tanulnom, Voltatok már ilyen helyzetben?



#bukás #forgalmi vizsga #oktatóváltás #autóiskola váltás #új oktató
2020. aug. 20. 17:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Új oktatót keresel, elmondod, mi a helyzet. Akár a sulin belül is maradhatsz, ha tudnak neked másik embert ajánlani (ne feledd, egy iskolában több oktató van és másikban ugyanúgy kifoghatsz egy rosszat). Mindenképp mondj el mindent, úgy, ahogy ide leírtad! Így talán olyat fognak küldeni, aki türelmesebb, van rutinja a bizonytalan, sok kudarcot megélt tanulók oktatásával is.
2020. aug. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azért szeretnék autósulit váltani, mert itt sok az ismerőse a jelenlegi oktatómnak, és tartok tőle hogy befolyásolná a tanítás jellegét.
2020. aug. 20. 17:35
 3/7 anonim ***** válasza:

Oktatót kell keresni, nem iskolát...

Az iskola váltás semmit nem old meg, ha ott egy rossz oktatóhoz kerülsz.

Melyik városban tanulsz?

Abban én általábab nem hiszek, hogy az oktató indokolatlanul akar pótórákat vetetni a tanulóval, van nekik elég tanulójuk.

Egyes helyeken mondjuk korruptan mennek a vizsgák, ami oktató, és vizsgabiztos függő, és az indokolhatja a váltást, de ismétlem, célzottan oktatót kell keresni, nem iskolát

2020. aug. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy borítékot várnak?
2020. aug. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nyíregyháza, Gondolkodtam hogy oktatót váltok, de mivel elhangzott telefonban az a mondtad hogy legszívesebben szájba vágnálak, én is úgy reagáltam le ahogy lehet hogy nem kellett volna, és attól tartok hogy esetleg ha oktatót váltanék sulin belül, ők ismerik egymást és tudná befolyásolni a tanulás jellegét, vagy esetleg megszívattatna vagy nem tudom... ettől tartok. :/
2020. aug. 20. 19:10
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az oktatók gyakran nem egyetlen iskolában oktatnak, egymást is ismerik csomóan. Szóval ha a pletykától félsz, az utolérhet másik suliban is.

Egyébként meg ha a tiéd tényleg erre utazik, annak biztosan van már híre és egyáltalán nem biztos, hogy a kollégái annyira szeretik őt (főleg ha sok tanuló elmegy tőle és idegroncsként kerül hozzájuk - egy ilyen emberhez nagyon sok türelemre van szükség, mire újra magabiztos sofőr lesz).

2020. aug. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

én annyit tennék csak hozzá hogy az autó:

autóra vizsgázol, nem típusra. Ha oktatót váltasz vegyél nála 10-20 órát.

ez akkor jó ha eddig dízellel tanultál, és kapsz egy benzinest, azt meg kell szokni....

2020. aug. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!