Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Belém jöttek hátulról kocsival...

Belém jöttek hátulról kocsival. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Adott egy őz az út közepén, én aki próbál megállni mert az őz az nem nagyon ment sehova előlem és adott még egy haver aki már nem tudott megállni és belém jött. Nos látszólag nálam 99-es V Passat kombi nem lett nagyobb baj a festék sérülésen kívül. Arra lennél kiváncsi, hogy esetleg valami más “láthatatlan” sérülés keletkezhetett -e. Hátsó híd nem görbült, kasztni se. Talán a lengéscsillapítót mondanám ide mert az most jóval hangosabb lett.

2020. aug. 21. 03:29
 1/9 A kérdező kommentje:
Jaa az kimaradt hogy én kb 30 km/h-ra le tudtam lassítani. Haver kb 60-70 km/h sebességgel jöhetett belém
2020. aug. 21. 03:31
 2/9 anonim ***** válasza:
Nalunk skoda roomster, vonohoroggal, varosi koccanas, hatulrol belenk jott a dugoban, mert nem figyelt. A komplett hatulja szetment, pedig nem latszodott semmi...
2020. aug. 21. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, az, hogy hangosabbnak hallottad, lehet akár az adrenalintól is. Mindenesetre ha nappal, nyugodtan is úgy érzed, hogy addig nem hallható zajt hallasz ugorj el egy futóműveshez, na persze előtte ellenőrizd, nem-e látsz valami lelógó alkatrészt ami esetleg valamihez ütődve a zajt okozhatja.
2020. aug. 21. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Olcsó vacak Ignisem van. Piros lámpánál belém romboltak. Szemre én annyit láttam, hogy a hátsó lökös behorpadt. A számla végül 360 ezer forint lett, mert több más dolog is sérült.

Nézesd meg mindenképpen!

2020. aug. 21. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Velem is volt hasonló, annyi különbséggel hogy őz helyett egy gyalogos lépett ki elém.

Nekem is csak annyi károm lett, hogy a hátsó lökhárítómon lett egy kb 10 centis felrepedés. Mivel ekkor 4 hónapos volt az autóm 3000 km-es óraállással, a biztosító nem javítgatta, hanem komplett cserére vette a lökhárítót. Alatta meg sem karcolódott, fém karosszériaelem nem sérült. Még a tolatókamera és a parkradarok is megúszták. Az egyéb műanyag betétekkel együtt simán átrakták az új lökhárítóba. A gyári új elem + a fényezés így is 300.000 Ft volt a vétkes fél biztosítójának. Igen, tudom, hogy ha biztosításra megy, akkor a szervizeknél vastagabban fog a cerka, de így sem kevés, kvázi egy repedés eltüntetéséért.

Ha nincs még ropira rohadva az autód, nem tudom elképzelni, hogy a lengéscsillapító egy koccanástól hogy tud megsérülni, ha egyenesen hátulról ütköztek beléd és nem az volt, hogy elkapta valamelyik kereket.

2020. aug. 21. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%

Dugóban jöttek belém, 10-15 km/h sebességgel. Miután körbefényképeztem és félreálltunk, a műanyag lökhárító visszapattant magától a helyére. Semmi kárt nem okozott.


Szóval nagyon változatos eredménye lehet egy ilyennek. Nézessed meg.

2020. aug. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
28%
Semmi nem látszott. Semmit változást nem éreztem az autó futásában.. Elmentem egy szerelőhöz, elmeséltem neki mi történt. Örült a talált pénznek. Lehúzott fél misivel a semmiért. :)
2020. aug. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ajtóhézagok szépen futnak? Mármint az oldalsó, utastéri ajtók hézagai...
2020. aug. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen. Minden ajtó a helyén. Egyik se kezdett el lógni stb
2020. aug. 22. 00:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!