Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kétütemű olaj négyüteműbe?

Kétütemű olaj négyüteműbe?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy a négyütemű autóm benzinjébe tennék egy kis kétütemű olajat (pl. 1:200-1:300 arányban), hogy kevésbé kopjon a motor. Milyen hátrányokkal járhat ez? Szerintem a katalizátornak ilyen kevés mennyiségtől nem lesz baja (az RX-eknek sincs baja tőle).


Megéri egyáltalán? Lehet belőle probléma?



2020. aug. 23. 13:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmi értelme. Nincs rá szükség, sőt feleslegesen szennyezed a környezetet vagy lerakódásokat is okozhat.
2020. aug. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
24%
Ez nem A Humor kategória.
2020. aug. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
47%
Ja , domestoszt is tegyél az meg kitisztícccssa.
2020. aug. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%
Megkellene tanulnod a négy ütemú motor működését és akkor nem kérdeznél ilyen hülyeséget.
2020. aug. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
Az üzemanyagnak a 4 ütemű motor esetében nincs esélye kenni az alkatrészeket. A szelepeket a szelep-szár szimering tömíti, a vezérlés olajban fut. A dugattyúk, a hajtókarok, az összes csapágy olajfilmen fut. Rendszeres olajcserével egy 80hp/l teljesítményű 4 ütemű 4 hengeres benzinmotor simán elmegy 4-600km-ert. És még akkor se generált kér, hanem csak egy gyűrűcserét. Majd 1 milliónál jöhet a generál.
2020. aug. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
4-600 ezer kilóméter*
2020. aug. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Értem, köszi a válaszokat. Nyilván nem azt gondoltam, hogy a főtengely-, vagy a hajtókar csapágyat fogja kenni a 2t olaj, hanem a henger falát, lehúzógyűrűket stb.


Az RX-7-es 8-as Mazdákba kimondottan ajánlják a 2t olajat (1:150-1:300 arányban). Hallottam olyanról aki a dieselébe rak 2t olajat.


Arra lennék kíváncsi, hogy okoz-e ilyen kis mértékben lerakódást pl. a szelepeken, vagy eltömi-e a benzinszűrőt stb.


Úgy gondoltam a 2t olaj talán többet és mint a SPURI és társai.

2020. aug. 23. 15:44
 8/12 anonim ***** válasza:
Én olajos halkonzerv olaját szoktam beleönteni, jó szaga is lesz tőle.
2020. aug. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Olyan kis arányban semmi hasznosat nem fog csinálni.

Inkább tankolj prémium üzemanyagot meg figyelj az olajcserére. Akár Liqui Molly is mehet bele.

2020. aug. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
A rotary enginbe azért kell mert ott csak az éltömítés tömít De könyörgöm itt az olajlehúzó gyűrűd is 3 kis gyűrűből áll. A tűz és a kompressziógyűrű meg alig szokott kopni.
2020. aug. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!