Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megérné vennem egy robogót?...

Megérné vennem egy robogót? Ha igen, milyet?

Figyelt kérdés
Nemrég lett meg a jogsim (B kategória), fel is mondtam a munkahelyemen, mert Netpincérezni szeretnék. Csak azzal nem számoltam, hogy a kocsim, amit kaptam nagyon sokat fogyaszt (plusz még elég nagy is, parkolni se olyan egyszerű vele). A városban, folyamatos dugóban ülve meg mégtöbbet fogyasztana. Fel is mondtam a munkahelyemen nemrég, annyira a Netpincér/Wolt volt a tervem, de csak most szembesültem vele, hogy ezzel az autóval nem érné meg. Szerintetek vegyek egy robogót, megérné? Ha igen, akkor milyet? Annyira nem értek hozzá. Ismerősöm azt mondta, hogy 100-200ezer között vannak normálisak.

2020. aug. 24. 09:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Gondolom azt kifelejtetted, hogy olyan munkahelyen mondták fel aminél a netpincér jobban megéri....

Amúgy szerintem igen, de gondolom mellé megtartanád a kocsit is?

2020. aug. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Két hónap múlva majd megkérdezed, hogy mit csinálj ha fázol a robogón a Giucci dzsekiben?
2020. aug. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1: Igen, sokkal jobban megéri. Kétszer-háromszor annyit keresnék ott, mint az előzőnél. És igen, megtartanám a kocsit.


#2: Lehet, velem van a baj, de nem értem.

2020. aug. 24. 09:50
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát szerintem már ne vegyél robogót, télen vészeld ki a kocsival, majd tavasszal vegyél robogót és akkor nem kell hozzá három szőrmebundát venni hogy ne fagyj meg rajta.
2020. aug. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#3


Arra utal a 2-es válaszoló, hogy télen motorozni, robogózni, teljesen külön műfaj. Ha kényelmesen akarsz motorozni télen, esetleg hóban, akkor téli gumira majd szükséged lesz a robogódra. Szükséged lesz technikai aláöltözőre (10-30 ezer forint), normális téli kabátra, nadrágra, kesztyűre (vagy van ilyen zsák kormányra, az talán a legjobb, mivel olcsó és nem veszi el a gáz, fékek érzését), balaklavára, ezek együtt legalább 90-100 ezer forintba kerülnek, illetve szükséged lesz bukósisakra (35-40 ezer forinttól már vállalhatót tudsz venni). Lábtakaró lehet a legjobb megoldás, ha nem akarsz mindenből téli szettet is venni. Nyáron meg nem jó a téli kabát, úgyhogy érdemes venni valami protektoringet, 25 ezer körül vannak az olcsóbbak, nyári kesztyű is javasolt, mert ha esel, reflexből támasztasz ki a betonra a tenyereddel, könnyen lenullázhatod a kezedet örökre, ha kesztyű nélkül odacsapod valahova. Nyári kesztyű 5-7000-től már kapható. Esetleg valami térdvédő, 10 ezertől vannak az olcsóbbak. És akkor protektoros cipő is ajánlott, ami szinten 30 ezernél kezdődik. És ezeket a ruhákat futárként időnként le kell cserélni, mert nagy igénybevételnek vannak kitéve általános használatból eredően, hiszen egész nap szinte motorozni fogsz, akár napi 200 km-t is.

Illetve ajánlott robogóval is elmenni vezetéstechnikai tréningekre, mivel ezek szerint teljesen kezdő vagy.


Én a helyedben valamilyen japán, esetleg olasz robogót vennék, 2 üteműt, mivel 50 köbcenti esetén 4 ütemi halálgyenge. Az állapot számít, hatalmas szórás van az itthoni használtpiacon, a legfosabbtól kezdve a szinte hibátlanig van minden. Én azt mondanám, hogy 100-200 között fostalicskák vannak, 200, de inkább 300 fölött találsz normálisat, ami nem döglik be hetente. Márpedig ha munkához kell, akkor fontos, hogy ne kelljen napi 3 órát szerelgetned valahol, azaz megéri a drágább, 1 hónap alatt megtérülhet a különbség.

2020. aug. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f..


Megérheti, HA felvettek, mert ugyebár ez nem automatikus. Bár én előbb gyakorolnék majd, mielőtt átváltok kocsis futárkodásról robogósra, mert ebben még annyi rutinod sincs jelenleg, mint az autóban. Az pedig nem célszerű, ha munkaidőben szembesülsz vele, hogy azért ezt is meg kell tanulni kezelni, érezni. Illetve az előző által felsorolt védőfelszerelések sem olcsók, ez is tény. Meg az is, hogy a biztonságodon nem éri meg spórolni.

2020. aug. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Régi félelmem vált valóra, életemben először ismertek fel, hogy két kérdést is én írtam ki. 😂

Persze, az egyértelmű, hogy előtte azon is gyakorolnék, nem jelentkeznék egyből. :)

2020. aug. 30. 22:01

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!