Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mik a kormánynyakcsapágy...

Mik a kormánynyakcsapágy hibájának jelei? (motorkerékpárról van szó)

Figyelt kérdés
Vettem egy nagy motort, s már először sem voltam teljesen elégedett vele. Egy kisebbet cseréltem erre és a kisebb jelentősen jobb volt egyenesfutásban, kanyarodásban. Ez a legkisebb úthibán tekeri a kormányt kezemből, kanyarodásakor a legkisebb bedőlésnél még jobban akar kanyarodni. Végül ma csak első fékkel tologattam és hallhatóan koppan és lóg valami benne, ha ráfékezek. Nagy a gyanúm hogy az a baja. A motorok kormánynyak csapágya általában állítható? Mert remélem csak lóg, nem törött.

2020. aug. 24. 14:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Te hogyan szereztél jogsit? A vizsgafeladatok között van a kormányberendezés ellenőrzése...

Állítsd a motort középstanderre, állj elé, a villánál fogva emeld meg az elejét és mozgast előre-hátra. Ha pici lötyögést érzel, akkor a csapágy hibás. Ha nincs középstander, akkor is elvégezheted ezt, csak nehezebb.

Másik hiba lehet a lengéscsillapító. Azt is ellenőrizd.

2020. aug. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egy csapágy ha lötyög, nem simán fut, vagy bármennyire is rág akkor az nem jó.

Kikell cserélni .

2020. aug. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A motor több mint 220 kg, nem nagyon megy a rángatás állványon. Egy motoros vizsgán egy 50kg-os kismotoron mutatják be a tudást, s ez itt nagyon nem az. Azért bátorkodtam megkérdezni hozzáértőket.
2020. aug. 24. 14:49
 4/4 anonim ***** válasza:
Van rajta középstander? Mert akkor mindegy, hogy hány kiló. Maximum megkérsz valakit, hogy nyomja le a hátulját.
2020. aug. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!