Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi ez: magas fordulaton égett...

Mi ez: magas fordulaton égett szag a motortérből?

Figyelt kérdés

94es Mazda 323F BG-nél.


4-7 ezer között már néha érezni.

140-160 km/h-nál 5ezres fordulat körül pedig elég durván meg is marad.


Csak a fülkében érezni, amíg el nem szellőzik.


Barátnőm szerint "tüzijáték szaga" van. És kicsit tényleg.



Én arra gyanakszom, hogy tényleg valami ég a motortérben, mikor a motor felforrósodik ekkora fordulaton, valami műanyag, vezeték burkolata vagy hasonló, de nem tudom...Azért a 90 fok sem pite, és akkor meg nem égenk ezek? Fura, meg a hűtéssel minden rendben, meg amblock az egész kocsi brutál jó állapotban van típusához és korához képest. Karban van tartva, nincs éghető szemét, piszok benne.


Kuplung, váltó is rendben, és nem keverem össze és nem is hasonlít az égett kuplung vagy gumi szagra!


Valaki? :)



#magas #motor #fordulat #égett #Tüzijáték szag
2020. aug. 28. 19:56
 1/6 anonim ***** válasza:
41%

A tüzijátékokban fém adja a szép színeket, fényeket. fémreszelék ég el...

szóval valami fém olcad, ég...

2020. aug. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%

Ezt innen biztos nem fogja megmondani senki.

De miért kell egy lassan majd 30 éves autót 160-nal gyilkolni.

Szerintem tedd össze a kezed hogy egyáltalán még gurul.

2020. aug. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A Volvomon csináltam a DPF tisztítást, 3000-es fordulatszám környékén ment 25 percig, 600 fokos volt a mért hőmérséklet (kipufogórendszerben), szóval van ott hő bőven, nem 90 fokon áll meg.

Nálam is volt némi égetett szag, ilyen hőfokon nem csodáltam. Az autó volt alvázvédőzve, kis festék átmehetett egy olyan felületre ami melegszik és leégett róla.

2020. aug. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

2-es, hat peldaul autouton egyenesben belsoben elrugja az ember, vagy autopalyan :D nem "racsézgatok", csak volt ilyen.

A masik meg hogy ezert van az oldal, hogy kerdezzunk. Lehet h nem lesz valasz, lehet lesz vmi. Persze az sem biztos, meg megy majd szerelőhöz, de hatha ismerős problema valakinek, vagy jo lenne tudni, h ez mennyire egeszseges es felrobbanok-e vagy nem :D


3-as: hm, koszi, az alvazvedos tema az itt is bejatszhat :)

Ja a 90 fokot azt ugy ertettem, hogy minimum annyi egy motor bemelegedve es hogy akkor ott fura h nem eg semmi, de ersze fordulatokon tobb :) minenesetre koszi a tippet!

2020. aug. 28. 21:52
 5/6 anonim ***** válasza:

Lehet, rég volt már kitakarítva a hűtőrendszer.

Vagy még sosem volt meghengerfejezve.

Vagy valaki beleöltött valami csoda, hűtőtömítő adalékot.

Van benne egyáltalán víz?

2020. aug. 29. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

5-ös:

Szia! Igen van benne! Minden szakszerűen működik. Mondjuk hengerfejezésről meg tömítőadalékról nem tudok, de alapvetően minden faja benne, meg mikor februarban megvettem vittem azonnal szerelohoz atnezetni, ott lett javítva vezérmű, meg egy ket aprosag, kesobb lakatosnal a karosszerian egy-ket dolog, azon kivul baja nem volt.

Idos hazaspartol vettem egyebkent, garazsban tartott, elso tulajok voltak. (Igen, meglepo :D de utana neztem es valoban, meg karbantartottak egy bizonyos szintig szepen.)

2020. aug. 29. 09:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!