Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi okozhatja ezt a brutálisan...

Mi okozhatja ezt a brutálisan magas fogyasztást?

Figyelt kérdés
1.8 tddi motoros Ford Focus. Motorblokkot kellett cserélni az autóban, az előző hajtókarcsapágyas volt. Az autóval utána is voltak problémák kétszer is új vezérlést kellett rá rakni mert indítási problémák voltak, ráadásul még zakatolt is a vezetőgörgő. A kocsi azóta jól megy, magas fordulaton kicsit kormol, de nem tűnik vészesnek. Viszont a fogyasztása valami brutálisan soknak tűnik. Fullra feltöltött tankkal kb 500 kilométert tudok autózni. Megfigyeléseim alapján legalább 9-10 litert fogyaszt használattól függetlenül. Most amikor legutóbb feltöltöttem pályáztam vele. Negyed tank fogyott 112 kilométer alatt. Átlag 6 liter körül kéne fogyasztania ennek a típusnak. A blokk lenne ennyire elnyűve amit vettem? Vagy üzemanyag ellátó rendszer? Van valami műszeres diagnosztika amivel egyáltalán ki tudják deríteni? Köszönöm a segítséget
2020. aug. 22. 12:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Vagy szimplán valami kókler szerel neked.

Első körben meg kellene mérni normálisan a fogyasztást. Aztán keresni egy normális szerelőt.

2020. aug. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Egy kizárólag Fordokkal foglalkozó szervizben történt a motorcsere, hivatalosan számlával. Úgy adták át az autót, hogy szerintük a porlasztók nem jók (bemérni persze nem tudták, tehát nem tudom mire alapozta ezt az állítását az ember). Utána indítási problémák voltak amivel már nem akartak foglalkozni (leráztak azzal, hogy adagoló vagy porlasztóhiba lesz vigyem egy diesel szervizbe). Egy kis műhely idős szerelője jött rá, hogy azért nem indul el az autó (hidegen rázkódva indult, melegen leállítás után 30-40 perccel be se lehetett indítani), mert a vezérlés nincs jelre téve. Jelre tette pár napig semmi aztán elkezdett zakatolni a görgő, visszavittem a mesterhez, szerinte nem volt jó a vezetőgörgő, kicserélte azóta tip-top működik az autó csak rengeteget fogyaszt. De ez már a vezérléssel történő babrálás előtt is így volt. Én pontosan nem tudom megmérni a fogyasztást de a tankolás és a szintjelző alapján ki tudom kalkulálni, hogy ez nagyon nem frankó, ha 5 helyett 6-7 litert fogyasztana lehet észre se venném, de ez már feltűnően sok.
2020. aug. 22. 12:56
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyfelől, kókler mindkét helyen a szerelő, látszik a leírásból. Továbbra is tartom, hogy keress egy normálisat. Szakosodhatott Ford-ra de akár másra is. NEvetséges, hogy leráznak mert szar, közben meg a saját munkájukat nem csinálják meg rendesen (gondolom vezérléscsere is volt a bontott motornál, mert azt "illik")

Másfelől, de meg tudod mérni. Telitankolod. Lenullázod a napi számlálót. Használod. Újra telitankolod, a számlálón megnézed a megtett távolságot. Onnan már csak egy osztás, hogy a telitankhoz szükséges üzemanyagot elosztod a megtett távolság századrészével és meg is van a fogyasztás

2020. aug. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

z egyáltalán nem jó ahogy te méred.

Olyn nincs hogy negyed tank fogy el és ennyit méssz.

Tankold tele, majd amikor már megint majdnem kifogyik akkor megint tedd tele.

Persze a km állást először is ird fel , majd úgy tudod kiszámolni megközelítőleg elég pontosan.

2020. aug. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Azért nem vagyok teljesen amatőr 16 éve vezetek. Legutóbb 480 kilométernél amikor már majdnem nullán volt a mutató tankoltam tele szintén kattanásig.(én minden tankoláskor nullázom a napi számlálót mióta vezetek) A megtett kilométer és a 46 liter üzemanyag alapján több mint 9 litert fogyasztott. Ezért is írtam nagy átlagba is 9 liter körül zabál és ebbe volt most sok autópálya, mondhatni vegyes üzem. A kérdésem arra vonatkozott műszeresen ki lehet egyáltalán mutatni, mitől fogyaszt sokat az autó, vagy ilyenkor végig kell menni mindenen ( üzemanyag szivárgás, motor bevizsgálás, porlasztók,adagoló stb).
2020. aug. 23. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!