Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audi A6 3.0 BiTDI mennyire...

Audi A6 3.0 BiTDI mennyire bírná a városi használatot?

Figyelt kérdés

Üdv! A mostani autómat egy biturbós 3ezres A6-ra cserélem le hamarosan. Hétköznap bejárnék vele munkába és haza (25 km), valamint városon belül mennék vele kb. 20 km-t egy nap. Ebbe beletartozik az is, kb 4-5szor leállít-elindít. Hétvégente kirándulás családdal, néha munka miatt 4-500 km körüli utak.


Bírná ezt a felhasználást? DPF, EGR, egyebeknek nem lesz baja ennyi városi használattól?

Esetleg valakinek van tapasztalta ezzel a motorral? Mennyire megbízható? Azzal tisztában vagyok, hogy nem 2 forint mondjuk egy magasnyomású pumpa.


Előre is köszönöm a válaszokat.



2020. aug. 29. 16:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha az a 4-500 km-es út pár hetente van és legalább 2 órát mész megállás nélkül, akkor nem lesz gond. A DPF regenerálja magát, ha adsz rá lehetőséget.
2020. aug. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kb 2-3 hetente van ez a hosszabb út, ezen kívül lenne még 1-2 hetente Pest-Kecskemét oda-vissza.
2020. aug. 29. 16:49
 3/4 anonim ***** válasza:
Bírja. Nem lesz semmi baja. Amúgy nagyon jó az autó, történetesen ilyenem van, 2012es. Gondoltam már, hogy lecserélném 3 év után, de egyszerűen nem találok ettől erősebb, szebb hangú, és kényelmesbb autót.
2020. aug. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ezt azért bírni fogja, azt hittem 1-2 km-eket akarsz vele menni... De a fogyasztás így is két számjegyű lesz, de gondolom nem lep meg.
2020. aug. 30. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!