Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Amerikai autó kalkulátor?

Amerikai autó kalkulátor?

Figyelt kérdés

Valahol van valami kalkulátor amivel ki lehet számolni, hogy egy USA-ból behozatott autó, nyilván a szállítást nem számolva mennyibe kerülne vámmal ilyesmivel mire végül magyar forgalmit kap?


Kinéztem egy 78-as Firebird-et, 24.000dollár, csak elég sok negatív pletykát is hallani, hogy mire itt lenne akár a duplájába is lenne. Illetve azzal a részével is tisztában vagyok, hogy átalakítások mik szükségesek.


Igazából amibe bele kéne férnie az 35.000, de inkább 33.000, mert 30.000 euroért vannak európában is 6-6-os Firebirdek, ami ugye 35.000 dollár, tehát akkor már nem sok értelme lenne hozatni.



2020. aug. 30. 01:28
 1/5 anonim válasza:
91%
Ha van műszakid a kocsira ami érvényes akkor honosítás van csak ami kb 10 ezer forint, ha nincs érvényes műszakija akkor az asszem valami 40 ezer? De a papírmunka nem drága benne ("nem drága" ha kitudsz adni 24k dollárt egy kocsira)
2020. aug. 30. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igazából a vám, ilyesmi a mi fontos volna. Amiatt, hogy ahogy írtam, ha cakumpakk 33.000 fölé rúgna, akkor tisztább eu-n belül vásárolni. Ezt nem tudom, miként van pontosan. Hallottam trükkökről is, hogy elvileg érdemes Hollandiában forgalomba helyeztetni miután lekerült a hajóról, és úgy honosítani, de ott sem találtam igazából szám szerinti összegeket, hogy pontosan miért éri meg ez jobban.


Nyilván nem az a baj, hogy nem fér bele a keretbe, szimplán csak ha nem feltétlen fontos akkor nem költök annál többet mint ami elkerülhetetlen.

2020. aug. 30. 03:06
 3/5 anonim válasza:
100%
Ha EU-n kívülről hozatod importnak számít amire 10% a vámteher és 27% az áfa az értéke után, de érdemes le vámkezelned az első országnál ahol belépsz az EU-ba mert ami drága lehet az az hogy felértékelik itthon az autód amit vettél és aszerint fizeted a vámot és áfát (amit ugye a magyar állam lehet rámondja hogy szerinte a kocsid ér vagy 90 ezer dollárt és fizesd a milliós vámot), nem tudom Hollandiát mennyivel előnyösebb de féltesómtól tudom mondani hogy pl Svájcból jobban megéri a németeknél vámkezelni mert a németek elfogadják a számlát amit vettél mint érték és arra kell fizetned csak, de ha ezt mind beleveszed (akár áfa akár 10%) már közelítesz az itteni árához, de még nem cserélted le a szükséges dolgokat benne
2020. aug. 30. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Németben keress ne az USA-ban. A németek már áthozták a tengeren túlról, mert van ilyenre pénzük, majd megunják és eladják. Firebirdjük van egy tucat legalább. Én Buick Regalt vagy GNX-et hoznék be.
2020. aug. 30. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen, erre gondoltam, tehát az akkor már vámként 2400 és akkor még erre a 26400-ra jönne a 27% áfa, az kerekítve 7100 körül jönne ki, akkor már 33,5-nél járok. Szóval ez szinte biztos többe lenne a végére mint egy már eu-s példányt megvenni.

Mindenképp Firebird lenne, nem üzletelni szeretnék vele, amolyan álomautó, és most értem el oda, hogy lehetőségem van rá.


Hazai piac pillanatok alatt kiesett, illetve cseheknél kutakodtam sokat de szintén semmi, így maradt két járható út, vagy hajóztatni, fizetni amit kell vagy nyugatról picit drágábban, de papír terén egyszerűbben.

2020. aug. 30. 03:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!