Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miként célszerű egy autót...

Miként célszerű egy autót télen tárolni?

Figyelt kérdés

Van egy 25 éves napi használós autóm amit idén először szeretnék kivonatni a forgalomból a téli időszakra, korábban még nem csináltam ilyet.Természetesen garázsban fog állni.

Az olajcsere esedékes lenne (10 ezrenként szoktam cserélni).

Az akksi új benne, gondolom azt vegyem ki belőle amíg áll.

Olajat cseréljek, hogy friss legyen benne vagy elég lesz majd tavasszal amikor újra használni kezdem?

Felbakolni érdemes?Illetve nem tudom mennyire számít, de a téli vagy a nyári felnin tároljam?A nyári 17-es, drága gumival, a téli 15-ös lemez, középkategóriás újszerű gumikkal.

Ha száraz idő van télen akkor mennék vele egy kört a kertvárosi utcákon, hogy kicsit járatva legyen.

Ill. ponyvával érdemes letakarni, vagy nem kell?

A garázs téglaépítésű, de a szocializmusban épült, a szél befúj itt-ott (az ajtóknál és az ablakkeretnél) magyarán szellőzik, de eső,hó,víz nem jut be.


Nem tudom, hogy jók e az elgondolások, ha egyéb ötletek is vannak szívesen fogadom.



2020. aug. 30. 10:38
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Ja, így oké, érthető.

Nekem párhuzamos üzemeltetés miatt indult ez az autó A00-ból. De most B2-ben még többet is fizetek. Pár ezerrel minden évben emelnek. Igen, vannak ilyen furcsaságok. Én is választhattam volna 200e-s kötelezőt is az ajánlatok alapján. Sőt, ha idén nem váltok, az addigi 55eFt-os éves díjam ugyan annál a biztosítónál úgy hogy károkozásom nem volt, 140e-re lőtt volna ki.

2020. szept. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!