Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 3-4 terra filmet játékot...

3-4 terra filmet játékot milyen eszközön célszerű tárolni?

Figyelt kérdés
2019. máj. 9. 08:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hdd
2019. máj. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
24%
WD Blue HDD
2019. máj. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%

Ezek nem fontos adatok, nem kell róluk backup (hiszen bármikor letöltheted őket újra).

Én vennék egyet a játékoknak, egyet a filmeknek, az meg rád van bízva, hogy milyen méretűek legyenek, csak az a fontos, hogy mindkettőből 7200rpm-est vegyél.

2019. máj. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

Játékoknak mehet egy 500 GB-os, vagy épp egy 1 TB-os, 7200-as HDD, a filmeknek meg egy 4 TB-os, 5400-as. Előbbi mérete igényeidtől függ, a sebesség pedig a betöltési idő miatt fontos. Utóbbinak a mérete adott a kérdésed alapján, de ha tervezed bővíteni még a tékád, akkor nem árthat inkább egy 6-8 TB-os változat. Ennél a sebesség nem fontos, amennyi kell a lejátszáshoz, azt nevetve tudja az 5400-as is, ami a kisebb sebesség miatt általában megbízhatóbb.


Amire figyelj, hogy a régebbi gépek többnyire nem tudnak mit kezdeni a 3 TB-nál nagyobb merevlemezekkel, szóval ha 2010-2012 előtti a masina, nézz utána, hogy az alaplap támogatja-e a nagyobb adattárolókat. Újabb gépeknél, okos TV-nél nincs ilyen gond.

2019. máj. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Tera (mint 10 a 12-en szorzójú prefixum) és nem terra (mint föld).


2. Ezt a kérdést előtted már többször feltették:

* https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__..

* https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__..

* https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__..


3. Költséghatékonyan merevlemezen érdemes tárolni. Még akkor is, ha kettő merevlemezen tárolod RAID1-tömbbe fűzve.

2019. máj. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Merevlemez természetesen, nem is tudom mi más jöhetne szóba, ekkora adatmennyiség esetén. Viszont szerintem is felesleges ilyen típusú adatokat gyűjtögetni, tárolgatni, főleg ilyen mennyiségben. Anno én is gyűjtöttem játékokat, de azokat már nem nagyon fogod elővenni 5-10 év után. Másrészt a játékaim zöme (kb 120db) már olyan platformkon van, mint a Steam vagy Origin...bármikor letölthetem amelyik kell...és bizony igen ritka, hogy valamelyik régi játékot veszem elő....főleg ha mindig van valami új is. Filmeknél is régen sokan gyűjtögették a DVD meg Divx cuccokat, amiket ma már senki nem is akar elővenni. Letöltöd most HD-ba, azután 10 év múlva már a nagymamánál is 8K tévé lesz és a HD filmek már nem festenek majd olyan jól. Arról nem is beszélve, hogy olyan szolgáltatások, mint a Spotify vagy Netflix szintén forradalmasítják az ilyen jellegű fogyasztást és a jövőben biztos, hogy rengeteg tartalom lesz majd elérhető akár magyar szinkronnal is (amúgy meg már most is). Havi két-három doboz cigi áráért jóformán azt nézhet, hallgathat az ember, amihez éppen kedve van....jó minőségben, legálisan. Lehet, hogy a játékos piac is elmegy ebbe az irányba, de nekem pl a Steam féle megoldás is teljesen kielégítő.

Régen mindenki veszegette az egyre nagyobb vinyókat és gyűjtögette az adatokat, de mára az a generáció már rájött, hogy ez felesleges. Én legalábbis egyre kevesebb embert ismerek, akinek otthon állnak a filmek teraszám. Ja és amúgy a terra és a tera nem ugyanaz. Az előbbi inkább földet, talajt jelent, az utóbbi meg egy prefixum billiószoros mértékre: 1 terabájt az 1 billió bájt. És akkor ne is menjünk bele a tebibájtba, mert azt úgy sem használja senki (pedig néha nem ártana megkülönböztetni az 1000 vagy az 1024-es váltószámos számítási módszereket egymástól).

2019. máj. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
egyelőre ott tartunk hogy alig van 8 megás netem szóval.. amit 1x letöltök nem szeretném többször..
2019. máj. 9. 22:25
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

HDD.


És kell tárolni, mert volt már olyan film amit az nCore-ról is töröltek, de nekem megvannak.

2019. máj. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!