Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Akinek a 90-es évekből van...

Akinek a 90-es évekből van autója, amit napi szinten használ, elmondaná hogy milyen, és mennyit kell szerelőhöz hordania? Ilyet szeretnék, mert a klasszikusokat szeretem, nem azért mert nincs pénzem.

Figyelt kérdés
2020. szept. 1. 17:46
 1/8 anonim válasza:
100%

Nekem volt egy Skoda Favoritom. Idén júliusban adtam el 30 évesen. 105 000 km volt benne. 2015 májusában került hozzám. Akkor volt benne 68 000 km.


Szerelni nagyon ritkán kellett. Ennyi idő alatt igazából csak a kopó alkatrészeket kellett cserélni. Fékbetétek, akkumulátor, gumik. Ezen kívül féltengely porvédőgumi, meg hátsó kipufogódob. Mondjuk azt sem azért cseréltem le, mert már annyira rossz volt, csak vettem rá Paragi sportdobot még idén januárban. De ahogy eladtam, az eredeti gyári hátsó dob került vissza rá.


Ami miatt úgymond többet költöttem rá, az csak az volt, hogy átpolíroztattam a kasznit. De ez végülis nem szerelés, csak esztétika.

2020. szept. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%

Jaah kimaradt... Jobb oldalon kellett még egy gömbfejet cserélni. De ennyi. Ezen kívül nem kellett szerelni.


1-es vagyok.

2020. szept. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%
Van egy 98-as VW Passatom, 350.000 km van benne. 3 éve van nálam, olajcserén kívül eddig semmi nem volt vele. Nyilván benne van, hogy idővel azért lesz, meg az is, hogy első tulajdonostól vettem, aki nagyon vigyázott rá.
2020. szept. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Apámnak van 91-es Mercedes 190, 2.5TD. Ha nem is minden nap, de heti 3-4 alkalommal megy vele. Éves szervizen kívül nem kellett rá költeni.
2020. szept. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
9 éve van egy 92es évjáratú 525i BMW-m. Csak 3x robbantam vele le úgy, hogy trailerezni kellett, de hozzáteszem, bele is raktam 170 ezer km-t nagyjából (kevesen használnak ilyen intenzíven ilyen idős autót, én is egyre kevesebbet megyek vele). Alapvetően nem kell túl gyakran szerelőhöz hordanom, de fontos, hogy rengeteget bütykölöm otthon, és van szerszámom is bőven. Másképp szívás lenne. Én főleg az elektronikáját és a belterét szépítgetem otthon, ezek a legproblémásabb részek ennél a modellnél. Kell mellé egy megbízható napi használós autó is. Ennek ellenére én voltam vele Párizsban, többször Németországban, Olaszországban, számtalanszor Erdélyben.
2020. szept. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Fiat tipo 1.9td elég ritka manapság

Csak a kötelező kopó alkatreszeket kellett cserélni

Persze ennyi idős autónál mindig előjön valami kisebb nagyobb hiba

Aksit vettem meg termosztátot Olaj cserék stb

Az autó 2002 óta családban van

Most 210e km van benne

Nincs rá panasz mivel fiatal vagyok ezért mindig csinaltattam valamit rajta hogy még jobb állapotban legyen

És meg is dicsérik az emberek az utcàn.

2020. szept. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
92'-es japó talicska. Tavaly nyáron generátor csapágyazás (még az eredeti volt benne), illetve most kapott egy kuplungszettet, kicsivel 180ekm után. Ezen kívül a csak a kopó alkatrészek. Napi használatban van utóbbi egy évben elég rendesen (napi 40-200 km, jópárszor akár több is), munkától függően.
2020. szept. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Corsa B, volt egy benzines és még mai napig megvan egy dízel is.

KB. olajcsere, meg a rohadás. Kipufogót kell évente b/szogatni valamiért, mert itt ott leszakad, elrohad és ennyi.

Volt egy '98-as Golf IV TDI-m, két év alatt 140.000 km-t tettem bele. Semmi érdemi gondja nem volt. Két ajtózárat kellett cserélni, mert a központi zárral nem működtek

2020. szept. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!