Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek lenne kereslet...

Szerintetek lenne kereslet régebbi klasszikusok újboli gyártására?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a ford capri, opel manta, corolla ae86, stb újboli gyártására. Persze nem úgy h behozni megint, hanem max 500db-ot újragyártani belőllük, ugyanolyan belsővel, extrákkal, ugyanolyan strapabírósággal mint 20-30éve. Tudom h nem lehetne megoldani az új környezetvédelmi, biztonsági szabályzások miatt, de azért érdekelne. Mondjuk személy szerint én egy Golf I-II-t vennék szívódízelbe, vagy egy malac Passat kombit...
2010. nov. 28. 20:29
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
2010. nov. 28. 20:33
 2/17 A kérdező kommentje:
Sorry nem engedi linkelni, de kimásolva, és fent beillesztve jónak kell lennie.
2010. nov. 28. 20:34
 3/17 anonim ***** válasza:
Valószínű, hogy vannak emberek akik szeretnének a jól bevált leginkább első autójukból egy új példányhoz hozzájutni.De a régi időket már nem lehetne visszahozni. Én pl. elfogadnék egy Volkswagen Jetta I.-et újban. Jó kis 1.6- os Diesel motorral. De szép is lenne.Most még az illatát is mintha érezném.Ugyanis régen minden autónak sajátos illata volt.Ezt valószínű az utánam írok is igazolják.
2010. nov. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Az I-es Golf gyártását tavaly állították le: [link]
2010. nov. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Biztosan lenne rá kereslet, de a gyártóknak nem érné meg ilyen mennyiség miatt átállítani a gépeket, újra alkatrészeket gyártani hozzá... Ha esetleg mégis akkor nagyon drágán jutnál hozzá.

Viszont én személy szerint egy Mercedes W123-ast vennék.

2010. nov. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Ez az egyes golf már nem olyan mint a régiek voltak. 4-es golf műszerfal, motor, lámpák mások, lökhárítók, és ami talán a legfontosabb nincs belőlle csak jobbkormányos...
2010. nov. 28. 21:14
 7/17 A kérdező kommentje:
Igen, még a Jetta is a kedvencek közé tartozik. Még manapság is lehet találni jó állapotú darabokat amibe megvan a gyári illat, de ezek leginkább a keleti blokk termékei, amit anno még a merkúrba vettek, és tulajdonosaik 80év felett vannak. Azért jó h sikerült megőrizni ezekből is pár darabot, de ilyen régebbi nyugatiakból leginkább csak felújított van már...
2010. nov. 28. 21:17
 8/17 A kérdező kommentje:

Az se kizárt h már nincsennek is meg azok a prések/gépek amik ezeket az autókat gyártották.

Ó igen a 123-as merci. Ha most lehetne újat venni, akkor az már "kiszolgálna addig, amíg élet van a földön"

2010. nov. 28. 21:18
 9/17 anonim ***** válasza:

Nálam bemásolva sem működnek a linkek.


Én szeretem a régi autók formavilágát.

Amik a kedvenceim:

'52 Plymouth Cranbrook Concept

[link]

Mercedes Benz 230 SL

[link]

'72 BMW 520 E12

[link]

'72 BMW M1 E25

[link]

'57 Ferrari 250 Testa Rossa

[link]

Aston Martin DB5

[link]

Lotus Super Seven

[link]


De ha ne állítsák vissza gyártásba ugyan ezeket. Inkább a formatervet megtartva modernizálják őket.

2010. nov. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nekem az ilyen eredetileg is ritkaságszámba menő autók nem tetszenek. Ezek közül csak az e12 ami nyerő lehet még :$
2010. nov. 28. 21:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!