Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire megalapozott apám...

Mennyire megalapozott apám viselkedése ebben az ügyben?

Figyelt kérdés

A következő helyzet áll fenn: a bátyám nevén lévő egyetlen családi autót apám elsajátította- elrakta a kulcsokat, papírokat, igazából mindent, amit lehetett, a használatától pedig eltiltott minket. Amikor számonkértük, válasza csupán ennyi volt: nem számít, kinek a neve szerepel a papírokon, azé az autó, aki fizette (tehát az övé). Próbáltunk vele beszélni, észérvekkel meggyőzni, de hajthatatlan.

Ilyen esetben mi a teendő, egyáltalán jogos, amit csinál?



2020. szept. 1. 22:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Jogilag a tesódé az autó, más kérdés, hogy ha ezt jogi útra terelitek, szerintem ipari családi perpatvar lesz belőle.
2020. szept. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én arra is kiváncsi lennék, hogy mi vezette idáig, hogy erre a döntésre jusson
2020. szept. 2. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
optthon laktok? ha a válasz igen nem ugrálnék
2020. szept. 2. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
32%
2M-ért ennél sokkal-sokkal roszabb autót kapsz. Egy új swift 5.5M Ez 3 kategóriával feljebb van. 2-ért ez ajándék.
2020. szept. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
83%

Őszintén... Valószínűsítem nem így kelt fel egyik reggel, hogy na akkor mától nincs kocsi... Gondolom kihúztátok a gyufát. Meghúztátok, ittasan vezetitek, elviszitek a tudta nélkül, szétgyúrjátok, kábszisok vagytok, tökmindegy... Ne mondd már nekem, hogy nem tettetek semmit az ügy érdekében...


Én szememben is rohadtul mindegy kinek a nevén van. Ő fizette nem? Ő vette. Én abszolút vele értek egyet. Gondolom ő vette a bátyádnak. A kis szaros meg most ugrálna, hogy el akarja venni tőle. Te meg itt irogatsz GYK-re, hogy jogos-e amit csinál...


Apád helyében úgy elpcsáználak mind a kettőtöket, hogy csak na...


Nekem ugyanígy volt az előző autóm. Apám vette, (igaz az ő nevén is volt) de 95%-ban én használtam. De úgy is kezeltem. Tudtam, ha ő akarja elvinni, akkor az övé. Ha neki kell, nem állok bele. HA azt mondja, holnap eladja, akkor eladja. Ő vette, ő fizette, ő döntése. Én meg örültem, hogy van egy kocsi amit használhatok.


Üzenem ugyan ezt a hülye bátyádnak. Kap egy autót, amiért egy kanyi vasat nem kell fizetnie mert apukád kedves és támogat, gondolom bátyóka vagy te (vagy közösen) csinál valamit, ami apádnak nagyon nem tetszik, azt még nektek áll feljebb hogyha büntetésből el akarja venni azt a kocsit, amit ő vett??? Te sem gondolod komolyan :D Egészen idáig ő tett szivességet azzal, hogy megengedte, hogy használjátok. Mint ahogy azzal is szivességet tesz, hogy etet, meg otthon lakhattok.


Tipikus mai kisköcsög fiatalok lehettek, 0 hálával és tisztelettel, az a sanda gyanúm.

Tán tanuljátok meg értékelni a dolgokat, és hálásnak lenni azért, amit kaptok. Ugyanis kötve hiszem, hogy apád ok nélkül veszi el a kocsit. Tanuljatok meg viselkedni.


Még így látatlanban is teljes mértékben apáddal értek egyet. Ha kitűnő tanuló vagy, és országos matekversenyekre jársz, minden vasárnap templomba mész, maga vagy a szent, még akkor is teljesen jogosan bármikor mondhatja, hogy holnaptól nincs kocsi. (De valahogy kötve hiszem, hogy olyanok vagytok, mint amit leírtam)

2020. szept. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
71%

Teljesen igaza van. Aki fizet, az rendelkezik vele, a papír az csak arra jó hogy kevesebb legyen a kötelező, ha esetleg neki nagyon negatív volt a besorolása. Mégis milyen alapon akartatok rendelkezni olyasmivel, amit nem ti vettetek, nem ti szervizeltek?

De fordítsuk visszájára, ti a papírral jöttök: kinek a nevén van a lakás? Az övén, jó, akkor itt a kocsikulcs, a papírok, és takarodjatok a lakásából, mert az övé, költözzetek bele az autóba.

Szánalmas kis férgek vagytok, a jogokkal tisztában vagytok, de a kötelességekkel nem.

2020. szept. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
48%
Bírom ezeket, akik szerint még azért is hálásnak kéne lenni a szülőknek, hogy az életben maradáshoz szükséges dolgokat biztosítják. Ők döntöttek úgy, hogy gyereket vállalnak, nem pedig fordítva, ez a kötelességük. Aki szereti a gyerekét, az egész életében támogatja, nem csak 18 éves koráig, utána meg mehet ahova akar. Nyilván ha valami hülyeséget csinálnak, akkor lehetnek szankciók, de amilyen barom emberek vannak, biztos van olyan, aki mindenféle ok nélkül szopatja a családtagjait. Én is kaptam autót, apám nevén van, de eszébe nem jutna a megkérdezésem nélkül használni, pedig kulcsa is van hozzá. Ez olyan, mintha valakinek vennél ajándékba egy tv-t, aztán 2 hónap után visszakéred, mert te akarod nézni. Onnantól kezdve, hogy valaki kap valamit, azt csinál vele, amit akar. Mondjuk azt nem értem, hogy ha egy kocsi van a családban, akkor miért tesód nevén van, meg ki milyen arányban használja, hogyan beszéltétek meg, stb. így nem lehet megmondani, hogy jogos-e, büntetőjogilag szerintem nem lehet ilyet csinálni, de ugye családban más szempontokat is figyelembe kéne venni.
2020. szept. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%

Tudni kell a körülményeket. Nagyon nem mindegy, hogy miért vette el.


Például eladta / összetörte a sajátját, és valamivel kell munkába mennie, amíg nincs másik? Mert akkor nagyon is igaza van, ő vette, nektek egy forintba nem került.


Esetleg ittasan vezettétek, vagy valami egyéb olyan dolgot csináltatok, ami nem okés otthon? Ez van. Büntetés, igen, mivel ő vette, ezért jogos.


Ha meg csak úgy kedvtelésből szopat titeket, amit valahogy nem hiszek, akkor szemétség részéről, de ez van. Ő az apátok. Vegyetek magatoknak saját pénzből autót, akkor nem lesz ilyen.

2020. szept. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a szép számmal érkezett és udvariasan megfogalmazott válaszokat. Sajnos értetlenül konstatáltam, hogy a válaszadók közt egy-egy közhiedelem terjedt el. Ezeket a tévhiteket szeretném most eloszlatni:

1. A kérdés kiírása előtt, közben, sőt, még utána sem esett bántódása a szóban forgó autónak.

2. Ittasan nem volt soha vezetve.

3. Nem élünk semmilyen tudatmódosító szerekkel.

4. Rendelkezünk azon képességekkel, hogy hálát és tiszteletet érezzünk.

5. Mivel az emberfélék jellemvonásait produkáljuk, kevés esélyt látok arra, hogy a férgek törzsébe tartoznánk.

Miután ezzel megvolnánk, szeretném ismertetni az okot is, illetve tisztázni a "családi autó" jelzőt:

Habár szüleim elváltak, továbbra is egy háztartásban élünk, hiszen közös tulajdonú a ház. A kétszintes épület alsó szintjén ő lakik, a felsőn pedig hárman osztozunk anyámmal és bátyámmal. A gépjármű a válás után lett véve, mint említettem, bátyám nevére, de apám fizette ki, "születésnapi ajándék" címszó alatt. Megegyeztünk, hogy habár már nem igazán vagyunk egy család, mindenki használhatja egyenlően. Egy ideig működött is ez a rendszer, azonban a közelmúltban apámnak problémái támadtak a munkahelyén, amitől negatív irányba változott a viselkedése. Egy nap arra mentünk haza, hogy a kulcsok-papírok sehol. Az ezutáni eseményeket pedig már ismertettem a kérdésben.

Remélem sikerült mindent tisztáznom, a válaszokat pedig ismét köszönöm.

2020. szept. 2. 22:12
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Hányok. Amit veszel az a tiéd.
2020. szept. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!