Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van még megbízható szívó...

Van még megbízható szívó benzines suv vagy egyterű, amit 2014 után is gyártottak?

Figyelt kérdés
2020. szept. 7. 10:04
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
nincs
2020. szept. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Vitara. De az egekben az ára a benzines szívómotoros változatnak, 2017-ig gyártották.
2020. szept. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
Nem nagyon, viszont van helyette nagyon sok megbízható turbóbenzines SUV és egyszerű. :)
2020. szept. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
egyterű*
2020. szept. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
3. Melyik turbóbenzinest gondolod megbízhatónak? Amúgy mire alapozod ezt? Ha 80-100e km környékén eladod, akkor nyilván sok gond nem lesz egy turbó benzinessel sem. De elfognak menni ezek 5-600e km-t vagy még többet motor/turbó/részecskeszűrő csere nélkül?
2020. szept. 7. 10:56
 6/28 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
69%
Esélytelen. Van olyan 1.4TSI Sharan aminél 100.000-nél nem ritka a motorgenerál
2020. szept. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
6. Én is így látom. Nem értem mi értelme van a turbósításnak azontúl, hogy drágább lesz a fenntartása a kocsinak. Fogyasztás is több lesz, szóval ne mondja nekem senki, hogy környezetkímélőbb, mint a sima szívó benzines. Turbó csak dízelekre való én így gondolom. 1.4 tsi elvileg 2012 utántól lett tartósabb és jobb, de így se vennék turbósat.
2020. szept. 7. 11:50
 8/28 anonim ***** válasza:

Nekem 2.0 TFSI-m van 5 éve (ez már a 2012 utáni kategória), gyári előrejelzés szerinti nominális olajfogyasztása van (kitart így is két olajcsere között), ezen kívül semmi baja, turbó azonnal felpörög, leállítás után elektromotor forgatja az olajat, tehát a szokásos turbós dolgokkal sem kell úgymond foglalkozni.

Egyébként de, környezetkímélőbb, a turbómotor kevesebb benzinnel állít elő ugyanannyi energiát (bár a különbség nem óriási). És akkor a turbós nyomatékról ne is beszéljünk...

Egy időben tényleg szarok voltak a turbómotorok, de mint az automata váltó, mára nagyon jó és megbízható konstrukciók lettek.

2020. szept. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
Lada, Dacia Lodgy és Dokker, Honda HR-V, pl.
2020. szept. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
8. Oké, de mennyi km van most benne? Mert 100e km-t a legmegbízhatatlanabbnak számító autók is tudják,motorbontás nélkül. Olajfogyasztása az már van látom. Vezethetőségre biztos jók és jobban mennek, de ott azért van fogyasztás is. 12-15 litert simán bepuszilja tiéd is gondolom, városba lehet többet is.
2020. szept. 7. 14:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!