Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes fűteni a garázst?

Érdemes fűteni a garázst?

Figyelt kérdés
Vettem egy makulátlan autót, amin semmi rozsda nincs, van garázsom is, de semmi fűtés nincs benne. Téglafalú, nagyon fagyni se szokott benne, a páratartalom is olyan 40-50% körüli télen is, a nyílászárók nem szigetelnek annyira, tehát igencsak huzatos. Olvasom sok helyen, hogy a garázs pont hozzásegíti az autót, hogy rozsdásodjon.
2020. szept. 11. 20:08
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Ha vizesen állsz be és nem tud szellőzni akkor bizony jobban rozsdásodik mint a szabad levegőn, ahol kifújja a szél és sokall hamarabb szárad.
2020. szept. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%
ne fűtsd, elegendő ha zárt, de szellőzik.
2020. szept. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

Energia pazarlás.

Rozsdát könnyű kijavítani.

A motort érdemes fűteni indítás elött, meghálálja élettartamilag.

2020. szept. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%
Csak az autó miatt semmi értelme. Nekem azért megy a garázsban is a fűtés, mert akkora, hogy beférne még egy autó előre, tele van szerszámokkal, meg minden... És a lényeg, hogy ott szoktam szerelni, barkácsolni, ezért van fűtve. Illetve ha valamelyik hobbiautómat szerelem télen, akkor azzal állok át a fűtött garázsba 2 nappal előtte, azért, hogy ne a jéghideg alkatrészeket kelljen fogni, hanem kellemesen átmelegedjen minden.
2020. szept. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az autó miatt csak annyi értelme van, hogy nem 0-5 hanem 10-15 fokos autóba ülsz bele reggel - kicsit hamarabb bemelegszik, kicsit kevésbé kopik, és neked is valamivel kényelmesebb.

Döntsd el, az a "kicsi" megéri-e neked.

Én az udvaron parkolok, ezért beszereltettem egy elektromos motor-előmelegítőt. Ez kb. 30-40 fokra melegíti elő a motort, ami arra elég, hogy mire kikanyarodok az utcából már meleget fúj és még téli hidegben is 3-5 perc alatt 90 fokos a víz.

2020. szept. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát akkor nem fűtöm külön, ez a motormelegítő viszont jó ötlet. Amúgy belegondolva ennek a garázsnak is inkább csak nyáron van haszna. Legalábbis nyáron szinte mindig garázsban állt az autó, télen gyakran kint, ezt tudom.
2020. szept. 12. 19:56
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez olyan dolog, hogyha van egy jó házad, komoly garázzsal, akkor semmibe sem kerül egy radiátort bekötni a garázsba, nekem is emiatt van fűtve. De ha ez nem megoldható, akkor sincs tragédia.

4es voltam.

2020. szept. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!